Spēcīgā konkurencē noskaidroti Latvijas autokrosa čempionāta pirmā posma uzvarētāji

FOTO: Klāvs Benefelds

Svētdien, 18. jūlijā, Sporta kompleksā “Pilskalni” norisinājās Latvijas autokrosa čempionāta un kausa pirmais posms, kā arī Baltijas kauss B6000 bagijiem. Sacensībās skatītājiem bija iespēja vērot nervus kutinošus braucienus starp pagājušā gada čempioniem un šī brīža ātrākajiem braucējiem, jo cīņas par titulu aizstāvēšanu norisinājās īpaši spraigi. Dienas noslēgumā apbalvoti ātrākie sacensību dalībnieki deviņās ieskaites klasēs.

“Xtreme junior” bagiju klase, kura pagājušajā gadā tika pieteikta Latvijas autokrosā, izveidota ar mērķi jaunākajiem “Mini bagiju” klases absolventiem turpināt gaitas šajā disciplīnā, kāpjot pa pakāpienam augstāk. Šādu soli spēra arī divi aizvadīto sacensību TOP3 braucēji Markuss Ūtēns un Jānis Kozlovskis, kuri kāpa uz pjedestāla pirmā un trešā pakāpiena, bet ar jaunajiem braucējiem konkurēja un otro vietu ieņēma Marks Jeršovs, kurš, tāpat kā divi iepriekš minētie braucēji, debitēja šīs klases sastāvā.

FOTO: Klāvs Benefelds

Markuss Ūtēns, pirmās vietas ieguvējs “Xtreme junior” klasē: “Sajūtas ir ļoti labas, diena aizvadīta lieliski! Paldies visiem, kuri mani atbalstīja un juta līdzi, tas sacensībās daudz nozīmē. Domāju, ka mana veiksmes atslēga ir tas, ka šis sporta veids man ir ļoti tuvs – tas ir mans lielākais vaļasprieks. Žēl, ka viens no konkurentiem netika līdz fināla braucieniem, tad cīņa būtu bijusi mazliet interesantāka, bet tāpat esmu priecīgs par šo sacīksti.”

“VAZ Klasika”– joprojām klase, kurā skatītāji un sportisti gaida asākās cīņas starp favorītbraucējiem. Pagājušā gada čempionam Jānim Lindem spēcīgs konkurents bija Armands Ķēniņš. Finālā Armands izvirzījās vadībā, diemžēl brauciena vidū viņa automašīnu piemeklēja tehniskas problēmas un sportistam nācās izstāties no cīņas par godalgotu pozīciju, dodot iespēju pagājušā gada čempionam triumfēt atkal. Jānis Linde pirmais, otrā pozīcija Raitim Gusevam, bet trešais Jānis Logins. Jānis Linde, VAZ klasika čempions un uzvarētājs pirmajā posmā: “Prieks atkal būt trasē, konkurenti ir spēcīgi, nāksies pacīnīties kārtīgi, lai aizstāvētu čempiona titulu!”

FOTO: Klāvs Benefelds

“2000 super” salonautomašīnu klasē iespaidīgs sastāvs, cīņas kā vilku barā. Visas dienas garumā lielisku sniegumu demonstrēja Ivo Gabrāns. Sportists uzvarēja visos kvalifikācijas braucienos, kā arī fināla braucienā, izcīnot pirmo pozīciju 17 dalībnieku konkurencē, otrais Artūrs Bāriņš, bet trijnieku noslēdza Juris Smilga. Ivo Gabrāns šo sezonu sāka ar jauniegūtu automašīnu, kuru iegādājās no 2020. gada čempiona Edija Oša. Pirms starta autokrosa sacensībās Ivo debitēja Latvijas rallijkrosa čempionāta pirmajā posmā, kur ieguva otro pozīciju “Super 2000” klasē, bet dienu pirms autokrosa iznāciena izgāja cīņās folkreisa disciplīnā.

“Pēc šādas dienas emocijas ir fantastiskas, citādi nemaz nevar būt! Sacensībās viss salikās pa plauktiņiem, braucām ar pilnu atdevi, un rezultāts to pierāda. Diena kopumā grūta, ar komandu esam aizvadījuši jau vairākas nedēļas sacensību režīmā, viegli nav, katrs iebrauciens šķiet smags. Nākamās sacensības plānojam Biržos – rallijkrosa čempionāts, vēl neesam līdz galam izlēmuši, bet viennozīmīgi - 7. augustā būsim Vecpilī,” emocijās dalās “2000 super” klases uzvarētājs Ivo Gabrāns.

FOTO: Klāvs Benefelds

Labākie Latvijas autokrosa čempionāta pirmajā posmā

MINI bagiju klase

1. Kristupas Pilipavičius 2. Agnius Pilipavičius 3. Emīls Mirošņiks

JUNIOR XTREME bagiju klase

1. Markuss Ūtēns 2. Marks Jeršovs 3. Jānis Kozlovskis (J)

XTREME bagiju klase

1. Mikus Neško 2. Keivo Koiv 3. Viesturs Sproģis (J)

B1600 bagiju klase

1. Tautvydas Urba 2. Edgars Zīverts 3. Janar Kadak

VAZ KLASIKA klase

1. Jānis Linde 2. Raitis Gusevs 3. Jānis Logins

1600 saloautomašīnu klase

1. Jānis Lideris 2. Juris Narubins 3. Jānis Nagla

OPEN 2500 saloautomašīnu klase

1. Armands Plūme 2. Mareks Aseriņš (J) 3. Jānis Gustāns

2000 SUPER saloautomašīnu klase

1. Ivo Gabrāns 2. Artūrs Bāriņš 3. Juris Smilga

B6000 bagiju klase

1. Ainārs Ramats 2. Jānis Kozlovskis 3. Dinārs Ramats

2021. gada Latvijas autokrosa čempionāta nākamais sacensību posms norisināsies pēc trīs nedēļām Vecpils autotrasē, 7. augustā.

Uz augšu
Back