Lukašenko nopeļ Baltkrievijas vēstnieku Latvijā par "nevīrišķīgu reakciju saistībā ar karogu maiņu"

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc Baltkrievijas oficiālā karoga aizstāšanas ar Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā Pasaules čempionāta hokejā laikā, tādējādi paužot atbalstu Lukašenko režīma opozicionāriem un represētajiem. FOTO: Zane Bitere/LETA

Baltkrievijas autoritārā režīma vadītājs Aleksandrs Lukašenko nopēlis Baltkrievijas vēstnieku Latvijā, kurš pēc Lukašenko teiktā nav "pietiekami vīrišķīgi reaģējis uz Baltkrievijas karoga noņemšanu Rīgā".

Kā vēsta valsts vadītāja preses dienests, sanāksmē par ārpolitikas prioritātēm Lukašenko atcerējies 24.maija notikumus Rīgā.

"Nu, galu galā, ja Rīgā kāds, kaut kāds nelietis pieskārās Baltkrievijas karogam un sāka to raut, noņemt, tad vēstniekam vajadzēja iznākt un publiski, pastāvot draudiem, varbūt, paša dzīvībai, sasist tam nelietim purnu, runājot vīriešu valodā. Bet mums klusums. Un arī Ārlietu ministrijā klusums, lai jūs zinātu - to es žurnālistiem saku -, kamēr prezidents nepiecirta kāju," sacīja Lukašenko.

"Tieši tas pats attiecas uz Lietuvu un citām valstīm. Vai prezidentam būtu jādod jums rīkojumi, nevis jums jāsniedz viņam priekšlikumi par dienas rūpestiem un kas atbilst tam, ko pret Baltkrieviju dara mūsu kaimiņi un citi," sacīja valsts vadītājs.

Viņš arī pauda nopēlumu citu Baltkrievijas ārvalstu pārstāvniecību vadītājiem, kuri situāciju savos kolektīvos "palaiduši pašplūsmā" vai atklāti pārgājuši varas pretinieku pusē.

24.maijā Rīgā pie viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija", kur bija izlikti pasaules hokeja čempionāta dalībvalstu karogi, Baltkrievijas oficiālais karogs tika nomainīts pret Baltkrievijas vēsturisko baltsarkanbalto karogu.

Karogu pie viesnīcas, kur dzīvoja arī Baltkrievijas hokeja izlase, nomainīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Pēc karogu nomainīšanas Rīgā Baltkrievija no valsts izraidīja visus Latvijas vēstniecības diplomātus un darbiniekus. Latvija atbildēja ar identisku soli.

Uz augšu
Back