"Maxima" brīdina par viltus loteriju uzņēmuma 20 gadu jubilejas vārdā

FOTO: Ekrānuzņēmums

Viltvārži uzņēmuma "Maxima" vārdā izveidojuši shēmu, kā izkrāpt naudu no cilvēkiem, liekot tiem domāt, ka tie uzvarējuši neīstā loterijā par godu uzņēmuma 20 gadu jubilejai.

Kā TVNET informēja uzņēmumā, ir fiksēti vairāki gadījumi, kuros iedzīvotājiem Facebook apmeklējuma laikā parādās aicinājums piedalīties loterijā un pēc Facebook apmeklējuma interneta pārlūkprogrammas un Windows operētājsistēmas ziņojumu panelī parādās aicinājums saņemt it kā “Maxima” vārdā laimētu balvu. Uzklikšķinot uz šīs saites, lietotājs tiek aizvests uz jaunu lapu. Krāpniecisko paziņojumu vizuālais izskats maldina par “Maxima” 20 gadu jubileju, un

tā ir krāpnieciska aktivitāte ar mērķi iegūt lietotāju naudu par dāvanas saņemšanu.

FOTO: Maxima
FOTO: Maxima

“Maxima Latvija” nav saistīta ar šo viltus loteriju un aicina nekādā gadījumā neapstiprināt balvas saņemšanu.

“Maxima Latvija” jau ir reaģējusi un nosūtījusi pieprasījumu bloķēt krāpniecisko saturu, kā arī plāno vērsties Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijā CERT.

“Maxima” vēlreiz atgādina, ka, redzot šādus un līdzīgus ziņojumus, tie ir rūpīgi jāizvērtē – jāidentificē ziņojuma sūtītājs, ziņojuma saturs, interneta adrese, uz kuru ved ziņojums, kā arī jāizvērtē pieprasītais informācijas apjoms, kas tiek prasīts. “Maxima” ziņas tiek sūtītas tikai klientiem, kas to atļāvuši savā "Paldies" kartes profilā, kā arī to nosūtītājs vienmēr būs “Maxima” vai “Paldies”. Turklāt saistītās saites vienmēr vedīs uz uzticamu avotu – www.maxima.lv vai citu ar veikalu saistītu avotu.

Klientiem nekad nav jāpiesakās trešo pušu pakalpojumiem, jāmaksā par papildu pakalpojumu abonēšanu vai balvu piegādi.

FOTO: Maxima

Saņemot “Maxima” īsziņu, e-pastu vai izlecošu ziņojumu interneta pārlūkprogrammā, kura uzticamība rada bažas, iedzīvotāji tiek aicināti pārliecināties par informācijas patiesumu uzņēmuma oficiālajā mājaslapā www.maxima.lv vai vērsties pie "Maxima" sociālajos medijos, rakstot uz e-pastu info@maxima.lv vai zvanot uz informatīvo tālruni 80002020.

Uz augšu
Back