Latvijā norisināsies lielākās drifta sacensības Eiropā un "The Flying Bulls" aviošovs virs Biķerniekiem

Drifts. Ilustratīvs attēls FOTO: Publicitātes foto

Nākamajā nedēļas nogalē, 30. jūlijs līdz 1.augusts, Biķernieku trasē norisināsies Drift Masters Eiropas drifta čempionāta 3. un 4.posms “Drift King of Riga”. Sacensībās uz starta redzēsim 65 labākos drifta braucējus no dažādām Eiropas valstīm, tai skaitā, Džeimsu Dīnu, Pjotru Vieceku, kā arī pašmāju braucējus, kuriem tika piešķirtas sacensību “wild card”.

Jānis Blušs, sacensību organizators: “Šīs sacensības mums kā organizatoriem būs atkal jauns izaicinājums – ja vēl līdz jūlija sākumam zinājām, ka Rīgā norisināsies viens posms, nu jau mēs uzņemsim Rīgā divus posmus. Ir plusi un mīnusi. Ierobežojumu dēļ nevaram uzņemt tik skatītājus, cik atļauj trase, tomēr saistībā ar to, ka norisināsies vēl viens papildus posms, tā būs iespēja vēl vairāk skatītājiem visu vērot klātienē. Papildus posms mums kā organizatoriem uzliek ātru pārplānošanu, un papildus jaunumu ieviešanu sacensību norisē, bet varu pateikt tikai vienu – cīņas Biķerniekos būs sīvas un redzēt, kā sportisti svētdienā, jau iebrauktā trasē aizvada vēl vienu posmu, noteikti būs kas fantastisks.”

Drifta automašīna trasē. Ilustratīvs attēls FOTO: Publicitātes foto

Tiem kuriem neizdosies pievienoties sacensībās klātienē uz vietas, būs iespēja vērot tiešraidi no Biķerniekiem. To nodrošinās “RedBull Media” komanda, kuri šajās sacensībās izmantos līdz šim nebijušus tehniskos risinājumus, lai skatītājiem otrpus ekrānam būtu reālistiska sajūta it kā atrastos trasē. Tiešraide būs pieejama RedBull TV mājas lapā.

Sacensību programma 3.posmam ir jau ierastā, kad skatītāji tiks aicināti piektdienas vakarā vērot kvalifikācijas braucienus, bet sestdienā tandēmu Top32 braucienus. Sestdienā par īpašu sacensību atklāšanu būs parūpējies Latvia drift partneris Red Bull, jo atklāšanas ceremonijas laikā virs Biķernieku trases norisināsies “The Flying Bulls” aviošovs. Svētdiena būs gana aizraujoša visiem skatītājiem, jo šajā dienā norisināsies viss 4.posms, kas nozīmē, ka no rīta sportisti aizvadīs kvalifikācijas braucienus, bet dienu noslēgs ar tandēmu fināla braucieniem. Divi atsevišķi posmi, divi atsevišķi pjedestāli; būs noteikti aizraujoši.

FOTO: Publicitātes foto

Sacensību programma:

Piektdiena, 30. jūlijs:

17:00 – 20:30 / Kvalifikācijas braucieni 3.posms

Sestdiena, 31. jūlijs:

11:45 – 14:00 TOP32 Tandēmu treniņi 3.posms

15:00 – 15:20 TOP32 Dalībnieku prezentācija, sacensību atklāšana 3.posms

15:00 – 15:30 The Flying Bulls aviošovs virs Biķrnieku trases

15:30 – 17:30 TOP32 3.posms

18:00 – 20:00 TOP 16 3.posms

20:15 Apbalvošanas ceremonija

Svētdiena, 1.augusts:

10:30 – 14:00 Kvalifikācijas braucieni 4.posms

14:30 – 15:30 TOP32 Tandēmu treniņi 4.posms

15:40 – 16:00 TOP32 Dalībnieku prezentācija, sacensību atklāšana

16:15 – 18:15 TOP32 4.posms

19:00 – 21:00 TOP 16 4.posms

21:15 Apbalvošanas ceremonija 4.posms

Dalībnieku sarakstā redzami ļoti labi zināmi vārdi drifta aprindās, kā arī daži labākie pašmāju sportisti. Kopā uz starta pamatsarakstā redzēsim 65 drifterus.

Drifta automašīnas trasē. Ilustratīvs attēls FOTO: Publicitātes foto

Sacensībās dalību pieteicis arī viens no labāk zināmajiem drifta braucējiem, Džeims Dīns, kurš šogad aizvada pilnu sezonu Krievijā, bet Rīgas posmu viņš nav gatavs laist garām, un organizatori viņam ir piešķīruši “wild card”. Sportists savu slavu izpelnījies kļūstot par vairākkārtēju Formula D un Eiropas drifta čempionu. Latvijas drifta fani jau paspējuši iecienīt īru sportistu. Pagājušā gada sacensībās Rīgā viņam izdevās kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, un arī šajā sezonā, Rīgā notiekošajā FIA IDC tieši Džeimss kļuva par sacensību uzvarētāju.

Biķerniekos viens no lielākajiem Džeimsa konkurentiem būs poļu braucējs Pjotrs Vieceks. Sportists kopā ar Džeimsu aizvadīja divas pilnas sezonu Formula D čempionātā. Šogad sportists sezonu atklāja lieliski, uzvarot Drift Masters Grand Prix Austrijas dubultposmā jūlija sākumā. Pjotrs ar savu stabilitāti abos ieskaites posmos parādīja fantastisku sniegumu un gozējās uz pjedestāla augstāka pakāpiena.

Drifta automašīnas trasē. Ilustratīvs attēls FOTO: Publicitātes foto

Spēcīgajā dalībnieku sarakstā redzams arī latviešu drifta pilots Nikolass Bertāns, kurš kopā ar iepriekšminēto Džeimsu jūnija notiekošajā FIA IDC cīnījās finālā un kļuva par sacensību vice čempionu. Bez Nikolasa uz starta redzēsim arī pārējos Latvijas Pro klases sportistus, kuru “wild card” tiks izziņoti katru dienu līdz pat sacensībām.

Spēcīgu konkurenci sportistiem noteikti sastādīs lietuvietis Benediktas Čirba – viens no retajiem sportistiem, kurš šajā sezonā paspējis aizvadīt vairākas drifta sacensības, un Austrijas DMEC posmā kāpis arī uz pjedestāla otrās vietas, bet Baltijas pirmajā posmā Igaunijā uz augstākā pjedestāla pakāpiena. Savas spējās trasē atrādīs arī “RedBull drift brothers”, kuri šogad uz starta būs redzami ar pilnīgi jaunām BMW drifta automašīnām. Rīgā ieradīsies arī spēcīgie drifta brāļi Šanahani no Īrijas, kuri ir vieni no vadošajiem drifta braucējiem Eiropā. Pilnais dalībnieku saraksts tiks izziņots sacensību nedēļas sākumā, jo organizators, vēlas pārliecināties par epidemioloģisko situāciju, ka visi braucēji varēs ierasties Latvijā.

Vēlamies vērst uzmanību, ka skatītāju biļetes uz Drifta sacensībām, uz katru posmu, ir ierobežotā skaitā.

Lai nodrošinātu pasākuma atbilstību visiem spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, sacensības drīkstēs apmeklēt personas, kuras ir izgājušas pilnu Covid-19 vakcinācijas kursu, izslimojušas Covid-19 pēdējo 180 dienu laikā, vai saņēmušas negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Aicinām skatītājus sekot līdzi oficiālajai sacensību lapai www.driftkingofriga.com, lai iepazītos ar visiem noteikumiem, turklāt organizators sadarbībā ar Centrālo laboratoriju uz vietas sacensībās nodrošinās bezmaksas Covid-19 testu nodošanu. Šī informācija detalizēti tiks izziņota 22.jūlijā, lai skatītāji var iepazīties ar testu nodošanas laikiem. Papildus organizatori vērš skatītāju uzmanību, ka līdz 2021. gada 1. augustam Covid-19 testu apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem, tāpēc skatītajiem ir iespēja pieteikties arī pašiem pirms sacensībām uz Covid-19 testu jebkurā laboratorijā.

Organizatori lūdz skatītājus ņemt vērā, ka noteikumi saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu var mainīties vēl līdz sacensībām, līdz ar to var mainīties arī sacensību apmeklēšanas kārtība un prasības, un organizators lūdz apmeklētājus saprast, ka organizators pielāgojas noteiktajām prasībām, par prioritāti nosakot skatītāju, apkalpojošā personāla un skatītāju epidemioloģisko drošību. Lūdzam sekot līdzi visai informācijai, kas tiks publicēta sacensību oficiālajā mājaslapā www.driftkingofriga.com sadaļā skatītājiem.

Uz augšu
Back