Levits aicina Finanšu ministriju vērtēt, vai jaunajā nodokļu sistēmā nepieciešamas korektūras

Valsts prezidents Egils Levits FOTO: GINTS IVUSKANS / AFP

Finanšu ministrijai (FM) varētu izveidot darba grupu, lai vērtētu, vai nodokļu izmaiņās pašnodarbinātajiem un nepilna laika darbiniekiem nepieciešamas izmaiņas, tādu nostāju intervijā televīzijas kanālā "Rīga TV24" pauda Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts pirmā persona atzīmēja, ka nodokļu sistēmas reformu pakete ir nepieciešama tādēļ, lai panāktu, ka visi cilvēki maksā nodokļus. Cilvēki, kuri izvairās no nodokļu maksāšanas, dzīvo uz to cilvēku rēķina, kas godprātīgi maksā nodokļus. Prezidenta ieskatā, tas ir reformas mērķis - panākt nodokļu nomaksu, taču atsevišķos jautājumos reforma nav līdz galam pārdomāta un nav atrisinātas dažādas situācijas.

Pēc Levita paustā, FM varētu izveidot nelielu darba grupu, kas izskatītu visus izskanējušos argumentus un izvērtētu konkrētas situācijas. Prezidents uzsvēra, ka jebkuras lielas reformas gadījumā nepieciešams noskaidrot, vai nav nepieciešamas korektūras. Turklāt būtu jāsecina, vai nav nepieciešamas izmaiņas likuma, Ministru kabineta vai prakses līmenī.

Levits uzsvēra, ka cilvēkiem nedrīkst uzlikt pārāk komplicētu mehānismu, lai samaksātu nodokļus. Prezidents pieļāva, ka, iespējams, šis mehānisms ir pārāk komplicēts un, ja pašiem neizdodas atrast veidu, kā šos nodokļus iekasēt, tad var palūkoties, kā tas tiek darīts citās valstīs un pārņemt risinājumu.

Uz augšu
Back