Ķīpsalas izstāžu centrs sezonu atsāks drošajā - zaļajā - režīmā

Izstāde "Riga Food 2019" starptausikajā izstāžu centrā "Ķīpsala". FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Lai rūpētos par dalībnieku un apmeklētāju drošību, piedāvātu pilnvērtīgu izstāžu sniegto iespēju izmantošanu un samazinātu izstāžu atcelšanas risku pēdējā brīdī, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 rudens izstādes Ķīpsalā notiks zaļajā režīmā, kas nozīmē - visi klātesošie ir vakcinēti pret Covid-19 vai ir to pārslimojuši.

"Tāpat kā satiksmē, kur zaļā gaisma ir vienīgā, kas ļauj uzsākt drošu kustību, arī šī brīža ierobežojumi kvalitatīvu izstādi ļauj noorganizēt tikai zaļajā režīmā. Uz zaļo režīmu neattiecas dažādi ierobežojumi, tādēļ droši un pilnvērtīgi varēs izbaudīt visas izstādes sniegtās iespējas - brīvi komunicēt un konsultēties, piedalīties konferencēs un meistarklasēs, degustēt un izmēģināt -, tāpat kā tas bija pirms pandēmijas. Zaļais režīms ļauj prognozēt, ka izstādes bez ierobežojumiem varēs norisināties maksimāli ilgi - līdz pat lockdown jeb visa slēgšanai," uzsver Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle.

Zaļais režīms ļauj pilnvērtīgi izmantot izstāžu iespējas

Epidemioloģiskās drošības pasākumos ir noteikti trīs drošības līmeņi. Kā zaļu jeb drošu saprot vidi, kurā atrodas tikai personas, kuras ir vakcinējušās pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā ir izslimojušas šo slimību. Priekšnoteikums tiek attiecināts arī uz bērniem, kuri vēl nevar saņemt vakcināciju pret Covid-19. Zaļais režīms ir visvairāk pietuvināts laikam pirms pandēmijas - ne izstāžu dalībniekiem, ne apmeklētājiem nevajadzēs valkāt sejas maskas un ievērot savstarpēju distanci. Tāpat izstādēm zaļajā režīmā nebūs ierobežots apmeklētāju skaits un norises laiks.

"Uzņēmumi ir labi sagatavojušies parādīt pasaulei labāko, kas tiek ražots Latvijā, kā arī popularizēt Latviju kā pievilcīgu un perspektīvu tūrisma galamērķi. Uzņēmēju konkurētspējas veicināšanai jau pavasarī paredzējām plašāku atbalsta instrumentu klāstu eksporta veicināšanai un lielu starptautisku pasākumu organizēšanai Latvijā pēc pandēmijas, tāpēc priecājos, ka izstādes atsāk savu darbu klātienē - uzņēmumiem tas nozīmē jaunus kontaktus un biznesa nišas globālajā tirgū, mūsu ekonomikai - daudzpusīgu un uz eksportu orientētu virzību. Tāpēc aicinu uzņēmējus, organizācijas un uz sadarbību orientētus cilvēkus izmantot Latvijā notiekošās starptautiskās izstādes gan sava biznesa, gan visas tautsaimniecības attīstībai," - tā Latvijas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Rudens sezonā BT 1 plāno realizēt 10 starptautiskus projektus

Jauno rudens izstāžu sezonu Ķīpsalā zaļajā režīmā 9.-11.septembrī atklās Baltijas nozīmīgākā pārtikas industrijas izstāde "Riga Food 2021" un vēl nebijis pasākums - "Tūrisma tirdziņš Ķīpsalā". No 24. līdz 26.septembrim Izstāžu centrā notiks starptautiskā autoindustrijas izstāde "Auto 2021". Pašā oktobra sākumā grāmatmīļi tiksies "Latvijas Grāmatu izstādē 2021", bet nedēļu vēlāk - 7. un 8.oktobrī - notiks starptautiskā medicīnas izstāde "Medbaltica 2021". 14. un 15.oktobrī desmitajā jubilejas zīmē norisināsies Baltijas biznesa tehnoloģiju izstāde un konference "RIGA COMM", bet no 22. līdz 24.oktobrim - starptautiskā mēbeļu, interjera un dizaina izstāde "Furniture & Design Isle". Savukārt no 5. līdz 7.novembrim norisināsies Baltijā un Skandināvijā lielākā skaistumkopšanas izstāde "Baltic Beauty 2021", bet nedēļu vēlāk - starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde "PetExpo". Rudens izstāžu sezonu 25.-27.novembrī noslēgs starptautiskā mašīnbūves un metālapstrādes izstāde "Tech Industry 2021". Visās šajās izstādēs tiks ievēroti valstī noteiktie Covid-19 ierobežojumi atbilstoši zaļā drošības līmeņa prasībām.

Priekšnoteikums - derīgs Covid-19 sertifikāts

Lai piedalītos izstādē un tās apmeklētu, ikvienam būs jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā ir pārslimojusi šo slimību. Pie ieejas Izstāžu centra teritorijā pirms biļešu kasēm tiks veikta sertifikātu drošības kontrole.

Latvijā rīkotajās starptautiskajās izstādēs varēs piedalīties uzņēmumu pārstāvji no valstīm, kam ir Eiropas Savienībā sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Informāciju par dalībvalstīm, kuras pievienotas kopējai Eiropas digitālā Covid-19 sertifikāta vārtejai, var apskatīt Eiropas Komisijas tīmekļvietnē.

Ja situācija uzlabosies - varētu notikt drošības režīma maiņa!

Ja Covid-19 izplatība mazināsies un epidemioloģiskais stāvoklis valstī strauji uzlabosies, BT 1 pieļauj iespēju, ka izstādes varētu notikt arī citā režīmā, ievērojot visas tobrīd valstī noteiktās drošības prasības.

Uz augšu
Back