Merkeles biroja vadītājs: Nevakcinētajiem Vācijā iespējami jauni ierobežojumi

Helge Brauns FOTO: AFP/SCANPIX

Ja Vācijā turpinās pieaugt inficēšanās ar jauno koronavīrusu, nevakcinētajiem var nākties rēķināties ar jauniem ierobežojumiem, svētdien intervijā laikrakstam "Bild am Sonntag" sacījis kancleres Angelas Merkeles biroja vadītājs Helge Brauns.

"Vakcinētie noteikti baudīs lielāku brīvību nekā nevakcinētie," viņš norādījis.

8

Pašlaik Vācijas iedzīvotāji drīkst apmeklēt restorānus, kinoteātrus vai sporta klubus, ja ir pilnībā vakcinējušies vai var uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Tomēr Brauns brīdinājis, ka

gadījumā, ja inficēšanās rādītāji pasliktināsies, nevakcinētajiem cilvēkiem nepietiks ar testu, lai varētu doties uz kino, stadionu vai ēstuvi.

8

Pēc viņa teiktā, risks tādā gadījumā būtu pārāk augsts, bet valstij ir pienākums aizsargāt cilvēku veselību un tas nozīmē - arī gādāt, lai ziemā mediķiem nav jāatliek plānveida operācijas, cenšoties tikt galā ar Covid-19 pacientu pieplūdumu.

Vācijā salīdzinājumā ar daudzām citām Eiropas valstīm inficēšanās līmenis šovasar bijis diezgan zems, tomēr pēdējo divu nedēļu laikā, izplatoties vīrusa delta paveidam, tas sācis manāmi pieaugt.

Merkele nesen paudusi bažas par šo tendenci un mudinājusi cilvēkus vakcinēties.

Saskaņā ar jaunākajiem datiem līdz svētdienai Vācijā vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši 60,8% iedzīvotāju, bet 49,1 procentiem vakcinācijas process pabeigts.

Merkele gan norādījusi, ka nedomā sekot Francijas un citu valstu paraugam un noteikt obligātu vakcināciju konkrētām sabiedrības grupām.

Vācijas veselības ministrs Jenss Špāns jūlija sākumā izteicās, ka jauna Covid-19 uzliesmojuma gadījumā vakcinētajiem cilvēkiem Vācijā nebūs jāievēro tik stingri ierobežojumi kā iepriekšējā slimības viļņa laikā, kamēr vien nav tādu mutāciju, kas ietekmētu vakcīnu sniegto aizsardzību.

Uz augšu
Back