Bertāns uzvar debijas sacensībās Krievijas drifta čempionātā

Nikolass Bertāns FOTO: Publicitātes foto

Nedēļas nogalē Krievijā, Rjazaņā, tika aizvadīts Krievijas drifta čempionāta (Russian Drift Series - RDS) 4. posms. Jau iepriekš tika minēts, ka Nikolass Bertāns uz turieni devās kā uzaicinātais braucējs “Aimol” komandā, un šīs bija viņa debijas sacīkstes RDS.

Sacensības iesākās ar treniņbraucieniem ceturtdienā, kurus Nikolass diemžēl izlaida, jo sporta automašīnai nācās neplānoti ilgi aizkavēties uz robežas, tomēr, no otras puses, tā bija lieliska iespēja, lai izvērtētu savus potenciālos konkurentus un viņu braukšanas stilu trasē. Automašīna ieradās ceturtdienas vakarā, tā tika sagatavota, un Nikolass bija gatavs pirmajiem treniņbraucieniem trasē.

Piektdien aizvadot pirmos treniņbraucienus, Nikolass ātri iejutās trasē, lai gan sākotnēji viņš nebija ātrākais, jo, starp citu, viņam arī tieši šajās sacensībās no visiem dalībniekiem bija mazjaudīgākais auto - tikai 620 Zs, bet viņš noteikti bija viens no tehniski stabilākajiem. Kā vēlāk atzina tiesneši, izvērtējot datus, kurus iegūst no speciāliem mērījumiem, tieši Nikolass bija viens no stabilākajiem braucējiem treniņos, kurš uzrādīja vienādi stabilu braukšanu katrā braucienā. Treniņos automašīnai uzsprāga stūres pastiprinātāja caurule, bet ātri tika salabota un sportists bija gatavs cīņām.

FOTO: Publicitātes foto

Sestdiena iesākās ar kvalifikācijas braucieniem, pirmajā kvalifikācijas braucienā Bertāns uzrādīja ļoti labu rezultātu - 87 punktus, bet otrajā kvalifikācijas braucienā diemžēl 0 punkti, jo mazliet, kā pats sportists minēja, pārcentās iemetienā - mēģināja izbraukt vēl labāk, lai dabūtu vēl augstāku tiesnešu punktu vērtējumu. Kvalifikācijā Nikolasam pēc visu pilotu kvalifikācijas braucieniem augstā 10. vieta.

TOP32 Nikolass tikās ar Krievijas pilotu Iļju Poļišuku, kurš noteikti bija spēcīgs konkurents un bija rādījis stabilu sniegumu treniņbraucienos. Nikolass aizvadīja ļoti stabilu sekojošo braucienu, bet, apmainoties vietām, Iļja mazliet pārcentās, sekojot Bertānam, un jau pirmajā iemetienā ietriecās betona sienas aizsargbarjerā. Uzvara Nikolasam, un tas nozīmēja cīņas svētdienā Top16.

FOTO: Publicitātes foto

Top16 pretinieks Nikolasam bija Grigorijs Gusevs. Cīņa solījās būt ļoti līdzvērtīga, jo Krievijas sportists ir ļoti labs braucējs, kā arī kvalifikācijā ieņēma augstāku vietu - septīto. Nikolass turpināja rādīt savu stabilo sniegumu trasē, fantastisks vadošais brauciens un perfekti nosekots sekojošais, kas rezultējās ar uzvaru un iekļūšanu TOP8.

TOP8 Nikolasa pretinieks Masato Kavabata ir viens no pieredzējušākajiem Pasaules drifteriem, kurš karjeru sāka 2002. gadā drifta dzimtenē Japānā. Kavabata driftera gaitas sāka 18 gadu vecumā, kad Nikolass vēl nebija pat dzimis, Nikolasam ir tikai 16 gadi. Savos 43 gados Kavabata ir viens no pasaulē pazīstamākajiem drifteriem, drifta leģenda. Nikolasam šis bija ļoti svarīgs brauciens, jo ne kuras katras sacensības izdodas braukt, un vēl cīnīties tandēmā ar tādiem elkiem, kurus pats braucējs ir vērojis augot un sākot interesēties par driftu. Abi braucieni bija aizraujoši, tomēr Bertāns turpināja lieliski demonstrēt savus ideālos braucienus, savus perfekti atstrādātos pārmetienus, un tāpēc arī uzvara šajā tandēmā.

FOTO: Publicitātes foto

TOP4 cīņā Nikolasam pretī bija jāstājas Džekam Šanahanam no Īrijas. Diemžēl Džeka automašīnai bija radušās tehniskas problēmas, kuras komandai neizdevās atrisināt, tādējādi Bertāns automātiski iekļūst finālā.

Fināla cīņā viens no Krievijas spēcīgākajiem drifta braucējiem Arkādijs Caregradcevs, kurš pašlaik ieņem 2. vietu RDS sezonas kopvērtējumā, nu jau pēc 4. posmiem. Nikolass ar Arkādiju jau bija tikušies trasē, bet citā disciplīnā — Monster Gymkhana sacensībās Polijā, kur toreiz Bertānam izdevās uzvarēt, par ko toreiz bija pārsteigts pats Krievu braucējs, bet teica, ka noteikti viņi tiksies drifta trasē. Tikšanās notika, tikai divus gadus vēlāk, Krievijā, RDS finālā. Noteikti viena no aizraujošākajām cīņām šajā posmā. Pieļaujot kļūdu sekojošajā braucienā, Caregradcevam sagriešanās, bet Bertānam, turpinot demonstrēt labo līniju, tuvo sekošanu, uzvara!

FOTO: Publicitātes foto

Debijas sacensības Krievijā, un uzvara! Fantastisks panākums, uz ko, iespējams, cerēja daudzi, bet negaidīja neviens. Nikolasam tas izdevās, ar vismazāk jaudīgāko mašīnu, ar debiju šajā trasē un ar pirmo pieredzi RDS sacensībās.

Uz augšu
Back