O, 27.09.2022.

ASV armijas 5. korpusa komandieris apmeklē Latviju

TVNET/LETA
ASV armijas 5. korpusa komandieris apmeklē Latviju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: United States Embassy - Riga, Latvia

ASV armijas 5.korpusa komandieris, ģenerālleitnants Džons Kolašeski šodien ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) brigādes ģenerāli Imantu Ziediņu pārrunājis korpusa nākotni Eiropā.

ASV vēstniecība Latvijā aģentūru LETA informēja, ka Kolašeski 27.jūlijā apmeklēja Latviju un tikās ar Ziediņu un NBS vadību, lai pārrunātu reģionālo drošību un korpusa lomu alianses stiprināšanā, kā arī kopīgo apņemšanos nodrošināt demokrātiskas vērtības un cilvēka pamatbrīvības.

"Es vēlos pateikties Latvijas NBS vadībai par iespēju apspriest 5. korpusa nākotni Eiropā. Mēs cenšamies uzlabot savietojamību un paplašināt attiecības ar draugiem un sabiedrotajiem. Mums ir kopīgs mērķis palielināt Latvijas drošību un esam apņēmušies aizsargāt savus sabiedrotos," norāda ģenerālleitnants Kolašeski.

2020.gada 16.oktobrī tika aktivizēts ASV armijas 5. korpuss, kas nodrošina pastāvīgas rotācijas spējas un atrodas Polijā.

5.korpuss atrodas ASV, Fortnoksā, Kentuki štatā ar komandpunktu Poznaņā, Polijā. 5. korpuss strādā, lai nodrošinātu sadarbības gatavību starp ASV militārpersonām, sabiedrotajiem un partneriem, kā arī uzlabotu savietojamību un atturētu agresiju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu