Liepājas teātrī pirmo reizi izskanēs 17. gadsimta operas "Orfejs" uzvedums

Baroka orķestra "Collegium Musicum Riga" mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs piedalās Senās mūzikas festivālam veltīta preses konferencē gruzīnu restorānā "Pirosmani". FOTO: Ieva Čīka/LETA

Baroka operteātris "Collegium Musicum Riga" diriģenta Māra Kupča vadībā aicina 7. augustā plkst.18 Liepājas teātrī noklausīties itāļu baroka komponista Antonio Sartorio 1672. gada operas "Orfejs" uzvedumu, kas klausītāju aizvadīs ceļojumā uz Venēciju pirms vairāk nekā 300 gadiem.

Kā informēja pasākuma producente Laura Šarova, gadsimtiem dzīvo mītu par Orfeju, kurš ar dziedāšanu un liras skaņām atbrīvo mīļoto Eiridīki no pazemes valstības, ierasti zinām Klaudio Monteverdi daiļradē. Ar pavisam citu vērienu stāstam ķēries klāt komponists Sartorio, kurš par izrādes iedarbīgumu parūpējies ar interesantiem un arī komiskiem personāžiem. Pirmoreiz opera tika izrādīta "Teatro San Salvatore" Venēcijā 1672.gadā.

Pasākuma rīkotāji, iepazīstinot ar operas libretu, norādījuši, ka Aristejs ir Orfeja brālis, un arī viņš ir iemīlējies Eiridīkē, kas padara Orfeju greizsirdīgu. Tā kā Aristejs ir noraidījis Autonojas, Tēbu karaļa Kadma meitas, mīlestību, viņa spiesta maskēties par čigānieti un lūdz Ahileja un Herkulesa palīdzību.

Greizsirdīgais Orfejs plāno Eiridīki noslepkavot mežā, bet, mēģinot bēgt no Aristeja, Eiridīke uzkāpj uz čūskas un mirst. Orfejs dodas pazemes pasaulē, lai atdzīvinātu Eiridīki. Pazemes pasaules valdnieku Plūtonu uzvar viņa dziedāšana un viņš atbrīvo Eiridīki ar nosacījumu, ka Orfejs neatskatīsies uz viņu, pirms viņi nav sasnieguši dzīvo zemi. Bet Orfejs apgriežas un Eiridīke atkal tiek zaudēta.

Neatkarīgā baroka operteātra "Collegium Musicum Riga" veido solisti - soprāns Ilze Grēvele-Skaraine, soprāns Monta Martinsone, soprāns Rūta Vosulītes no Lietuvas, soprāns Ieva Pļaviņa, soprāns Anete Viļuma, soprāns Simona Jocevičiūte no Lietuvas, mecosoprāns Silvija Sūna, tenors Ansis Bētiņš, bass Edgars Skarbulis un bass Krišs Pozemkovskis.

Baroka orķestris "Collegium Musicum Riga", baroka deju grupa horeogrāfes Gunas Ezermales vadībā, vēsturisko žestu speciāliste Katerina Antonenko, kostīmu māksliniece Jeļena Forste, scenogrāfs Artūrs Arnis, Herolds - aktieris Ivo Martinsons. Iestudējuma diriģents un mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs.

Organizatori lūdz vērst uzmanību, ka pasākumu iespējams apmeklēt skatītājiem, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19 vai to ir pārslimojuši. Apliecinājumu par to būs nepieciešams uzrādīt pirms pasākuma ar derīgu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Biļetes uz pasākumu var iegādāties "bilesuparadize.lv" tīklā.

Uz augšu
Back