Sestdien Lietuvā aizturēti 144 nelegālie robežas šķērsotāji

Lietuvas migrantu nometne. FOTO: Jānis Škapars

Pēdējās diennakts laikā Lietuvas - Baltkrievijas pierobežas zonā aizturēti 144 nelegālie robežas šķērsotāji, informē Valsts robežsardzes dienests (VSAT). 

Kā ziņots, nelegālo migrantu plūsma pāri Lietuvas un Baltkrievijas robežai pēdējā laikā krasi pieaug. Kopš šā gada sākuma aizturēto nelegālo imigrantu kopskaits sasniedzis 3545.

Vairākums šogad aizturēto ārvalstnieku - 2299 - ir Irākas pilsoņi vai par tādiem uzdodas, aizturēts arī 191 migrants no Kongo, 129 - no Kamerūnas, 100 - no Sīrijas, 90 - no Krievijas, 88 - no Irānas, pa 79 - no Gvinejas un Afganistānas, pārējie ieradušies vēl no citām valstīm. Lielākā daļa nelegālo migrantu vēlas caur Lietuvu nokļūt Rietumeiropas valstīs.

Migranti pašlaik izmitināti robežsardzes dienesta struktūrvienībās, tai skaitā Ārvalstnieku reģistrācijas centrā Pabradē, Robežsargu skolas kopmītnēs Medininkos un robežsardzes iecirkņu teritorijā, Sabiedrības drošības dienesta Rūdninku poligonā Šalčininku rajonā, kā arī pašvaldībām piederošos objektos Alītas pilsētā un rajonā, Lazdiju, Varēnas un citos rajonos.

Lietuvas amatpersonas uzskata, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai.

Migrācijas krīzes dēļ Lietuvā ir izsludināta ārkārtējā situācija.

Uz augšu
Back