Kārtējā smagā avārija Kaivas un Dzelzavas ielas krustojumā

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

Par neveiksmīgajām pārmaiņām Kaivas un Dzelzavas ielas krustojumā, kur daudzi autobraucēji turpina braukt pēc ieraduma, nevis ievērojot ceļazīmes, ir ziņots jau vairākkārt. To, ka krustojumā nepieciešami uzlabojumi, parāda kārtējā visai nopietnā avārija, kas notika vēlā svētdienas pēcpusdienā. 

Vēlā svētdienas pēcpusdienā Dreiliņos, Kaivas un Dzelzavas ielu krustojumā, kādam šoferim neievērojot ceļa zīmes, notika divu automašīnu sadursme. Cieta vairāki cilvēki, divi pat nonāca slimnīcā.

“Uzreiz uz notikuma vietu devās trīs mediķu brigādes, notikuma vietā konstatējām, ka divi cilvēki ir guvuši politraumas, jeb vairāku ķermeņa daļu nopietnus ievainojumus. Viņi vidēji smagā stāvoklī tika nogādāti slimnīcā. Pārējie ceļu satiksmes dalībnieki, kas arī bija iesaistīti šajā negadījumā, no medicīniskās apskates un piedāvātās palīdzības atteicās,” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Freimane.

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

Krustojuma tuvumā dzīvojošie, kas bijuši liecinieki daudzām avārijām, uzskata, ka braucēji ir vainīgi tikai tik, cik to nosaka likuma burts. Pēc būtības pats krustojums ir izveidots ačgārni, jo agrāk Kaivas iela bija galvenais ceļš, bet tagad ir otrādi. Jaunizveidotais Dzelzavas ielas pagarinājums kļuvis par galveno brauktuvi.

Kaut kas steigšus jāuzlabo, jo mēnesī notiek vismaz divas smagas avārijas un vairāki ne tik smagi negadījumi.

12

Iedzīvotāji ir pārliecināti, ka jābūt kādam risinājumam. Rīgas domes Satiksmes departaments uzlabojumus jau veicis, – ceļa zīmes kļuvušas spilgtākas, bet acīmredzot ar to nepietiek.

“Degpunktā” uzrunāja Satiksmes departamentu un atbildē saņēma skaidrojumu: “Lai uzlabotu drošību Dzelzavas ielas un Kaivas ielas krustojumā, Satiksmes departaments pirms krustojuma uzstādīja zīmi 30 km/h, 50 metrus pirms krustojuma tika uzlikta zīme, kas brīdina, ka krustojumā būs jāievēro “STOP” zīme, savukārt, lai labāk piesaistītu autovadītāju uzmanību, pati “STOP” zīme ir ar fluorescējošu apmali. Luksofora izbūve šajā krustojumā pagaidām nav plānota,” teikts Satiksmes departamenta komentārā.

Uz augšu
Back