S, 10.12.2022.

Pagaidām ir trīs kandidāti uz Satversmes tiesas tiesneša amatu

TVNET/LETA
Pagaidām ir trīs kandidāti uz Satversmes tiesas tiesneša amatu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Latvijas Republikas Satversmes Tiesa.
Latvijas Republikas Satversmes Tiesa. Foto: Latvijas Republikas Satversmes Tiesa

Uz Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatu šobrīd ir izraudzīti trīs potenciāli kandidāti, un gala lēmums varētu būt zināms jau šonedēļ, tā raidījumā "Krustpunktā" atzina tieslietu ministrs Jānis Bordāns. 

Viņš norādīja, ka šoreiz ST tiesneša kandidāts tiek izvirzīts no Ministru kabineta, un atbildīgs par šo virzīšanu ir tieši tieslietu ministrs.

Bordāns informēja, ka šonedēļ ir notikusi komisijas sēde, kuras sastāvā ir Tieslietu ministrijas (TM) un Augstākās tiesas (AT) pārstāvji, un jau šonedēļ TM informēs par izvirzīto kandidātu.

Tāpat Bordāns neizslēdz iespēju, ka, vērtējot izvirzīto kandidātu Saeimā, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas deputāti varētu ņemt vērā arī izvirzītā kandidāta politisko ideoloģiju.

Iepriekš Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā «Panorāma» tika vēstīts, ka ST tiesneša amatam varētu tikt virzīta Valsts prezidenta padomniece Irēna Kucina.

Šomēnes beidzas ST priekšsēdētājas Sanitas Osipovas pilnvaras, un kandidāts vakantajam amatam jāizvirza valdībai.

Tieslietu ministrija bija lūgusi atzinumu par iespējamo kandidatūru vairākām institūcijām, savukārt Valsts prezidents Egils Levits vēstulē ministrijai pauda atbalstu Kucinas kandidatūrai.

AT priekšsēdētājs Aigars Strupišs LTV apstiprināja, ka ieteicis amatam virzīt jau agrāk apspriestas kandidatūras - Inesi Nikuļcevu un Inesi Lībiņu-Egneri, kurām gan iepriekš neizdevās gūt atbalstu kļūšanai par ST tiesnesēm.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu