Pk, 19.08.2022.

Uz nenoteiktu laiku pārtraukti pasažieru avioreisi no Irākas uz Minsku

LETA/BNS
Uz nenoteiktu laiku pārtraukti pasažieru avioreisi no Irākas uz Minsku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Foto: Reuters/ScanPix

Uz nenoteiktu laiku pārtraukti pasažieru avioreisi no Irākas uz Minsku, un uz Baltkrievijas galvaspilsētu atļauts doties tikai tukšām lidmašīnām, lai nogādātu mājās Irākas pilsoņus, pavēstījusi Irākas Civilās aviācijas pārvalde.

"Pamatojoties uz valdības norādījumiem, Irākas Civilās aviācijas pārvalde paziņo, ka uz laiku pārtrauc visus [nacionālās aviokompānijas] "Iraqi Airways" un citu [Irākas] aviokompāniju reisus uz Minsku līdz turpmākam paziņojumam," sacīts Irākas Civilās aviācijas pārvaldes profilā sociālajā tīklā "Facebook".

"Tiks atļauti tikai avioreisi no Baltkrievijas, lai nogādātu mājās Irākas pilsoņus. Šīs lidmašīnas atstās Irāku bez pasažieriem," piebilsts paziņojumā.

Jau vēstīts, ka Irākas valstij piederošā aviokompānija "Iraqi Airways" ceturtdien paziņoja, ka uz nedēļu pārtrauc reisus uz Minsku. Piektdien Minskā ieradas tukša "Iraqi Airways" lidmašīna, kas aizveda mājās Irākas pilsoņus. Arī privātā Irākas aviokompānija "Fly Baghdad" šonedēļ pārtrauca reisus no Irākas uz Minsku.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienība iesaistījās sarunās ar Bagdādi par to, lai Irākā atgrieztos šīs valsts pilsoņi, kas nelegāli ieradušies Lietuvā, šķērsojot Baltkrievijas robežu, un lai tiktu samazināts avioreisu skaits no Irākas uz Minsku.

Nelegālo migrantu plūsma pāri Lietuvas un Baltkrievijas robežai pēdējā laikā krasi pieaug. Kopš šā gada sākuma aizturēto nelegālo imigrantu kopskaits pārsniedzis 4100. Lielākā daļa nelegālo migrantu ir Irākas pilsoņi vai par tādiem uzdodas.

Lietuvas amatpersonas uzskata, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju un ir sniegusi patvērumu tās līderei Svjatlanai Cihanouskai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu