C, 18.08.2022.

Šogad nozagti vairāk nekā 1000 velosipēdi

TVNET/LETA
Šogad nozagti vairāk nekā 1000 velosipēdi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: ako photography/Shutterstock

Šogad septiņos mēnešos reģistrētas 1044 velosipēdu zādzības, taču aizvien ir daļa divriteņu īpašnieku, kuri neziņo Valsts policijai (VP) par nozagšanas faktu, aģentūru LETA informēja VP.

2019.gadā konstatētas 1616 velosipēdu zādzības, bet 2020.gadā Valsts policija reģistrēja 2678 nozagtus velosipēdus.

Daļa no zagtajiem velosipēdiem tiek realizēti Latvijas iekšējā tirgū, atkārtoti tos pārdodot. Iegādājoties lietotu velosipēdu no privātpersonas, potenciālajam pircējam līdz šim bija sarežģīti pārbaudīt, vai velosipēds ir zagts, tādēļ radās situācijas, ka zagtu velosipēdu realizēšana bija viegli īstenojama.

Lai iespēju robežās samazinātu zādzību skaitu un zagtu velosipēdu realizēšanu Latvijas tirgū, Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju ir izveidojusi elektronisku iespēju potenciālajam pircējam pirms velosipēda iegādes pārbaudīt, vai tas nav jau reģistrēts kā zagts.

Lai pārbaudītu, vai velosipēds nav zagts, jāautorizējas e-csdd lapā vai CSDD mobilajā lietotnē, jāizvēlas "Velosipēda reģistrācija" sadaļā "Darbības ar transportlīdzekļiem", kā arī jāatzīmē iespēja "Pārbaudīt, vai velosipēds nav reģistrēts kā zagts". Tāpat jānorāda velosipēda rāmja numurs.

Valsts policija un CSDD aicina pirms lietota velosipēda iegādes izmantot šo iespēju un pārliecināties, vai noskatītais divritenis nav kādam atņemts nelegālā ceļā un jau reģistrēts kā zagts.

Tāpat likumsargi aicina ikvienu velosipēda īpašnieku savu transportlīdzekli reģistrēt jau savlaicīgi, tādejādi nodrošinoties, ka gadījumos, kad policija atrod zudušu vai nozagtu velosipēdu, to iespējams atdot likumīgajam īpašniekam. Ja velosipēds ir jau reģistrēts un tiek nodots citas personas īpašumā, velosipēda ieguvējs tiek aicināts pārreģistrēt velosipēda īpašnieka maiņu.

Savukārt, lai palīdzētu citiem izvairīties no zagtas mantas iegādes, policija aicina visus zagto velosipēdu īpašniekus informēt par zādzības faktu policiju un reģistrēt atzīmi e-csdd par velosipēda zādzības faktu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu