Jūrmalas mērs atklājis atjaunoto Ķemeru parku

FOTO: Jūrmalas dome

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS) ir pārliecināts, ka atjaunotais Ķemeru parks kļūs par vienu no iecienītākajiem tūrisma objektiem Latvijā, informēja Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Elita Cepurīte.

Parka atklāšanas pasākumā Truksnis uzsvēra, ka parka atjaunošana un pārbūve bija liels izaicinājums teritorijas lielā apjoma, finanšu ieguldījumu un darbu specifikas ziņā, ņemot vērā saglabājamās vēsturiskās, dabas un arhitektūras vērtības.

"Šovasar parks piedzīvo savu atdzimšanu. Ir revitalizēta daļa kādreiz degradētās Ķemeru teritorijas, atjaunots kultūrvēsturiskais mantojums, ko saglabāt un nodot nākamajām paaudzēm. Jūrmalnieki, jo īpaši Ķemeru iedzīvotāji, to ir ļoti gaidījuši, un esmu pārliecināts, ka šī vieta kļūs arī par vienu no iecienītākajiem tūrisma objektiem Latvijā," teica Jūrmalas domes priekšsēdētājs.

Plašāk par parka atklāšanu skaties TV3 sižetā

Ķemeru parkam ir vairāk nekā 180 gadu vēsture. Tā veidošana sākta līdz ar pirmās valsts peldu iestādes atklāšanu. 2019.gada oktobrī Jūrmalas pašvaldība sāka būvdarbus parka pārbūvei un restaurācijai.

Parka teritorijā atjaunots pastaigu celiņu tīkls, izbūvēti jauni pastaigu celiņi, labiekārtojumam izvietots vairāk nekā 180 atpūtas soliņu. Atbilstoši kūrorta stilistikai izmantots daudzveidīgs rožu un ziedošo krūmu sortiments.

Apstādījumus parka plašajā teritorijā veido vairāk nekā 5000 rožu un hortenziju stādījumi un gandrīz 20 000 krāšņumaugu, kas parka apmeklētājus priecēs visu gadu. Iestādīts vairāk nekā 500 koku, tostarp ierīkota liepu stādījumu aleja.

Parka infrastruktūru veido tā pastaigu celiņu tīkls ar labiekārtojumu un bagātīgiem apstādījumiem, romantiski tiltiņi pār Vēršupīti, kas plūst cauri parkam, paviljoni un rotondas, kā arī mazās arhitektūras formas - vietējas nozīmes arhitektūras pieminekļi.

Veicot parka pārbūvi, iztīrīta Vēršupītes gultne, nostiprināti tās krasti un rekonstruētas vēsturiskās slūžas, atjaunoti 12 tiltiņi, tostarp trīs transporta tilti.

Restaurēta romantiskā Mīlestības saliņa ar paviljonu-rotondu - valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, atjaunots sēravota paviljons un izbūvēti divi jauni paviljoni - nojumes parka teritorijā. Restaurētas mazās arhitektūras formas - vietējas nozīmes arhitektūras pieminekļi - viens no pazīstamākajiem parka objektiem akmens skulptūra "Ķirzaciņa", no kuras iztek sērūdens avots, izveidota akmens skulptūra "Vardīte", kur ierīkots dzeramā ūdens brīvkrāns.

Godinot personības, kam bijusi nozīmīga loma Ķemeru kūrorta izveidē un darbībā, atjaunota 1861.gadā veidotā piemiņas zīme - valsts nozīmes arhitektūras piemineklis Ķemeru kūrorta dibinātājiem un direktoriem.

Pārbūvēta un atjaunota ne tikai parka teritorija, bet arī apkārtējās ielas, izbūvētas autostāvvietas un velonovietnes, ierīkoti seši bezvadu interneta piekļuves punkti un videokameras drošības kontrolei.

Uzbūvēts arī jauns rotaļu laukums ar nojumi aktivitātēm bērniem, pie rotaļu laukuma ierīkots garšaugu labirints ar vairāk nekā 300 garšaugiem, tādējādi ne tikai saglabājot parka rekreācijas funkciju, bet papildinot to atbilstoši mūsdienu vajadzībām. Laukuma mīkstais segums un rotaļu elementi parka teritorijā tiks uzstādīti šī gada septembrī.

Ķemeru parka atjaunošanas būvprojektu izstrādāja SIA "Livland Group", parka atjaunošanas darbus veica pilnsabiedrība "RERE BMV", būvuzraudzību nodrošināja piegādātāju apvienība "SIA "Isliena V" un SIA "Jurēvičs un partneri"".

Projekta "Ķemeru parka pārbūve un restaurācija" kopējās izmaksas ir 9,5 miljoni eiro.

Uz augšu
Back