Turcijā avarē Krievijas armijas ugunsdzēsības lidmašīna

Ilustratīvs attēls. FOTO: AP/Scanpix

Turcijas dienvidos avarējusi Krievijas Aizsardzības ministrijai piederošā ugunsdzēsības lidmašīna „Be-200”. Lidmašīnā atradās 8 cilvēki, to skaitā pieci Krievijas karavīri. Viņi visi gājuši bojā.

Bojāgājušie ir pieci apkalpes locekļi Krievijas militārpersonas, kā arī trīs Turcijas pilsoņi.

FOTO: @mil_in_ua

idmašīna tika izmantota meža ugunsgrēku dzēšanā, un tā atradās Turcijas mežsaimniecības pārvaldes bilancē. Lidmašīna piedalījās ugunsgrēka dzēšanā, kas izcēlās Almaly reģionā valsts dienvidos, ziņo aģentūra Anadolu. Uz avārijas vietu tika nosūtītas glābšanas komandas.

Avārijas iemesli joprojām nav zināmi. Aculiecinieku video no notikuma vietas liecina, ka lidmašīna ietriekusies kalnā.

Uz katastrofas vietu nosūtīta arī Krievijas Aizsardzības ministrijas komisija, teikts ministrijas paziņojumā. Lidmašīna, kas nosaukta padomju pilota Aleksandra Mamkina vārdā, pirmo lidojumu veica 2020. gada februārī. Tā bija pirmā Be-200 lidmašīna, kas uzbūvēta Taganrogas aviācijas rūpnīcā kopš 2018. gada decembra, un septītais šāda veida sērijveida lidaparāts, kas ražots Taganrogā, vēstīts Stratēģiju un tehnoloģiju analīzes centra emuārā. Krievijā tā bāzējās Krimskas pilsētas lidlaukā Krasnodaras teritorijā, bet jūlija sākumā tika nosūtīta uz Turciju.

Uz augšu
Back