"Lode": Būvmateriālu cena šogad vairs nav noteicošā, dominē kvalitāte

SIA "Lode" valdes loceklis Valdis Zariņš. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Šajā būvniecības sezonā iedzīvotāji daudz lielāku uzmanību pievērš būvmateriālu kvalitātei un tikai pēc tam cenai, kas ir jauna tendence, pavēstīja keramisko būvmateriālu ražotāja SIA "Lode" mārketinga un pārdošanas daļas direktors Valdis Zariņš.

Ja iepriekšējos gados iedzīvotāji labprātāk izvēlējās lētākos būvmateriālus, kvalitāti atstājot otrajā plānā, tad pirmo reizi daudzu gadu gaitā var vērot izmaiņas, kad kvalitāte guvusi virsroku un izmaksas nonākušas sekundārā lomā, pauda Zariņš.

"Jau gadiem cilvēki vienmēr pirkuši vislētākos pieejamos materiālus, nedomājot par to, vai ilgtermiņā izvēlētais būvmateriāls kalpos tik kvalitatīvi kā nepieciešams, taču šogad šī tendence mainījusies un esam novērojuši, ka tieši kvalitāte un materiālu ilgmūžība ir priekšnoteikums, lai izvēlētos kādu ražojumu," pavēstīja Zariņš.

Viņaprāt, viens no skaidrojumiem varētu būt tas, ka dažādo Covid-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ, iedzīvotāji atlikuši savus ceļojumus, tādējādi veidojušies papildu naudas uzkrājumi, kurus iespējams investēt pagalmu labiekārtošanai un, piemēram, ģimenes māju būvniecībai.

"Mēs arvien vairāk redzam, ka cilvēki vēlas uzlabot savus dzīves apstākļus, tādēļ steidz pirkt būvmateriālus. No "Lode" ražojumiem vispārdotākais šosezon ir klinkera bruģakmens, kas norāda uz to, ka arī piemāju teritorijas tiek iekārtotas arvien vairāk," skaidroja Zariņš.

Viņš piebilda, ka, lai gan "Lode" strādā ar 100% jaudu un visām darbinieku maiņām, pašreiz pieprasījums pēc ražotajiem būvmateriāliem ir tik liels, ka veidojas nelielas nobīdes piegādes termiņos.

"Lai kā censtos saražot visu nepieciešamo, diemžēl, gaidīšanas laiks ir garāks nekā tas bija iepriekšējās sezonās," pauda Zariņš.

"Lode" 2019.gadā strādāja ar 12,009 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,5% mazāk nekā 2018.gadā, bet uzņēmuma peļņa palielinājās 3,2 reizes un sasniedza 982 916 eiro. Finanšu dati par 2020.gadu vēl nav publicēti.

"Lode" izveidota 1958.gadā un ir vadošais keramisko būvmateriālu ražotājs Baltijas valstīs. Savu produkciju "Lode" realizē gan Latvijā, gan eksportē uz Lietuvu, Igauniju, Poliju, Krieviju un citām valstīm. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Polijas pilsonis Pavels Tadeušs Radziečaks.

Uz augšu
Back