Svētdien Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošana liegta 62 personām

Robežsargs pie Latvijas-Baltkrievijas robežas Silenē. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valsts robežsardze svētdien novērsusi 62 personu mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas valsts robežu, informēja Valsts robežsardzē.

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturētas 395 personas.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu piektdien aizturēta viena persona. Šai personai robežsargi neliedza šķērsot robežu humānu apsvērumu dēļ, proti, sievietei bija acīmredzamas invaliditātes pazīmes. Patlaban nav ziņu, vai sieviete lūgs patvērumu Latvijā.

Šī ir arī vienīgā persona, kas aizturēta par robežas nelikumīgu šķērsošanu kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas 11.augustā.

Kā ziņots, valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, otrdien nolēma izsludināt ārkārtējā situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un policijai sniegt palīdzību Valsts robežsardzei Latvijas-Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Uz augšu
Back