"Rīgas piena kombinātā" konstatē nelegālu neattīrītu notekūdeņu novadīšanu lietus kanalizācijā
Uzņēmums pārmetumus noliedz

FOTO: Rīgas piena kombināts

Valsts vides dienests (VVD) AS "Rīgas piena kombināts" konstatējis nelegālu neattīrītu notekūdeņu novadīšanu lietus kanalizācijas sistēmā, šodien žurnālistus informēja VVD preses konferencē.

Sākotnēji tika konstatēts, ka Rīgā, Bieķengrāvī, tiek novadīti neattīrīti notekūdeņi. Piesaistot pašvaldības pārstāvjus un izsekojot notekūdeņu virzību, atverot aku pēc akas, tika konstatēts, ka notekūdeņus lietus kanalizācijas sistēmā novada "Rīgas piena kombināts"

Turklāt

uzņēmums bija izveidojis speciālu pievadu piena pārstrādes un mazgāšanas notekūdeņu novadīšanai lietus kanalizācijā.

Šis pievads ticis slēgts, un informācija nodota Valsts policijai.

Kā preses konferencē informēja dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga, šis gadījums pārsniedz VVD izmeklēšanas kompetenci un informācija nodota Valsts policijai.

Pēc VVD aplēsēm, šāda nelegāla notekūdeņu novadīšana dabā notikusi ilgstošā laika periodā.

Kombināts noliedz, ka būtu piesārņojis vidi apzināti

Savukārt pats "Rīgas piena kombināts" noliedz apzinātu notekūdeņu piesārņošanu, apgalvojot, ka noplūdes notikušas pa uzņēmuma nezināmu cauruli, kas jūlijā slēgta, par to paziņojot Valsts vides dienestam (VVD).

Konstatējot augstāk minēto, "Rīgas piena kombināts" novērsis izveidojušos situāciju, par ko 20.jūlijā informējis VVD. Uzņēmums veicis atsūknēšanu savā lietus ūdens kanalizācijas sistēmā un pilnībā likvidējis konstatēto pārplūdes cauruli.

"Tāpēc "Rīgas piena kombināts" ir neizpratnē un nepatīkami pārsteigts par VVD paziņojumiem medijiem, bet ne pašai kompānijai," sacīja kompānijas pārstāvji, apgalvojot, ka uzņēmums līdz šim brīdim avārijas situācijas dēļ sadarbojies un sniedzis VVD visu nepieciešamo informāciju, kā arī aizslēdzis atklāto un līdz šim nezināmo cauruli, bet joprojām neesot saņēmis VVD atbildi, ar kuru būtu izskaidrots šodien publiski izziņotais.

"Rīgas piena kombināts" paziņojumā masu medijiem vēsta, ka uzņēmums

"nemitīgi investē videi draudzīgos ražošanas un infrastruktūras risinājumos" un "plāno arī turpmāk vides jomā darīt daudz", tāpēc tuvāko gadu laikā iekšējā vides infrastruktūrā ieguldīs ap 2 miljoniem eiro.

Kā ziņots, piena pārstrādātājs AS "Rīgas piena kombināts" pērn strādāja ar 107,511 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 15,8% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa bija 173 882 eiro, pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Kompānija reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 52,939 miljoni eiro. Kompānijas galvenais akcionārs ir Kiprā reģistrētais "Food Union Holding (Cyprus) Company Limited", kam pieder 98,23% no pārtikas koncerna "Food Union" akcijām.

Uz augšu
Back