Kariņš izsaka pateicību policijai par kārtības nodrošināšanu piketa laikā

LETA
Kariņš izsaka pateicību policijai par kārtības nodrošināšanu piketa laikā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Foto: Zane Bitere/LETA

Premjers Krišjānis Kariņš (JV) paudis pateicību Valsts policijai par kārtības nodrošināšanu piketā pret obligātu vakcināciju.

Mikroblogošanas vietnē "Twitter" premjers norāda, ka Covid-19 pandēmija apgrūtina visu pasauli, arī Latviju.

"Ir saprotami, ka tā izraisa dažādas emocijas un reakcijas. Taču mums jāturas mierīgiem un vienotiem. Kopā uzveiksim šo sērgu," raksta Kariņš.

Viņš pateicās Valsts policijai par profesionālo darbu, nodrošinot sabiedrisko kārtību.

Jau ziņots, ka Valsts policija sākusi kriminālprocesus par trešdien notikušā piketa dalībnieku uzbrukumu policistam, bet cits kriminālprocess sākts par policijas automašīnas stikla izsišanu.

Valsts policijas priekšnieka vietnieks Andris Zellis šorīt intervijā Latvijas Radio informēja, ka, pēc policijas aplēsēm, pasākumā piedalījās ne vairāk kā 3500 cilvēku, un kopumā tas noritēja mierīgi.

Zellis piebilda, ka policija konstatēja arī dažus sīkus pārkāpumus, ko paveikuši cilvēki alkohola reibumā.

Policija tuvākajā laikā izvērtēs, kuras personas būtu saucamas pie atbildības. Policijas pārstāvis informēja, ka pamatā tiks vērtēti pārkāpumi, kas saistīti ar epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu. Sods draud pasākuma rīkotājiem.

Jau ziņots, ka trešdienas vakarā Vecrīgā sapulcējās vairāki tūkstoši piketētāju, lai protestētu "pret obligātu vakcināciju" pret Covid-19. Šāds cilvēku skaits pārsniedza pašlaik protesta akcijās maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, līdz ar to protestētājus pieskatīja liels skaits policistu. Cilvēku pūlis neievēroja ne distances, ne sejas masku lietošanas prasības, kā to paredz esošie epidemioloģiskie noteikumi.

Lai arī protestētāju pūlī regulāri bija dzirdami arī radikāli aicinājumi, asi konflikti ar policistiem pasākuma pirmajās stundās netika novēroti.

Uz trešdienas protesta pasākumu mudināja ierasties Saeimas opozīcijas deputāts Aldis Gobzems, kurš savu politisko darbību pašlaik pamatā balsta uz Covid-19 jautājumiem. Pasākuma pievienojās arī topošās Aināra Šlesera partijas aktīvisti, kā arī atbalstu pauduši savulaik valdošajā koalīcijā pārstāvētās, bet vēlāk faktiski izirušās un no valdības izslēgtās partijas "Par cilvēcīgu Latviju" politiķi.

Sākotnēji protesta akciju rīkošanai bija iesniegti trīs pieteikumi, vēlāk tie tika atsaukti, bet līdz otrdienas pēcpusdienai viens no pieteikumiem bija atjaunots un iesniegts vēl otrs piketa pieteikums.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu