Uz Latvijas-Baltkrievijas robežas aizturēts tikai viens cilvēks

Latvijas-Baltkrievijas robežas pierobežas josla Silenē. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Mēģinājumu skaits nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu pēdējās dienās samazinājies, un situācija uz robežas ir stabilizēta, piektdien intervijā Latvijas Radio teica Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieks Juris Kusiņš.

Valsts robežsardze ceturtdien novērsusi tikai vienas personas mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Salīdzinājumam trešdien robežsargi novērsa 11 personu mēģinājumu nelikumīgi šķērsot robežu, bet otrdien - 46 personu.

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturētas 475 personas.

Kā ziņots, valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, otrdien nolēma izsludināt ārkārtējā situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un policijai sniegt palīdzību Valsts robežsardzei Latvijas-Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Savukārt Iekšlietu ministrijas (IeM) mērķis ir šomēnes nonākt līdz līguma noslēgšanai par faktisko darbu sākšanu Latvijas - Baltkrievijas robežas stiprināšanai, aģentūru LETA informēja IeM.

IeM kopā ar Valsts robežsardzi un Aizsardzības ministriju definē pagaidu dzeloņstiepļu žoga tehniskās prasības un izstrādā uzbūves risinājumus.

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) žurnālistiem pieļāva, ka pagaidu žogs problemātiskajās zonās varētu tikt uzstādīts rudenī.

Uz augšu
Back