Ziemeļkarolīnā pēc vētras izcēlušies plūdi; ir bojāgājušie un pazudušie

FOTO: Travis Long / AP

Tropiskās vētras "Fred" izraisītajos plūdos ASV Ziemeļkarolīnas štatā divi cilvēki gājuši bojā un 20 pazuduši, ceturtdien pavēstīja varasiestādes.

Šobrīd posttropiskais ciklons "Fred" ar spēcīgām lietavām virzās pāri Ņujorkas štatam un Jaunanglijai, bet tropiskā vētra "Henri" ASV Austrumkrasta pludmalēs jau izraisa stiprus viļņus.

Vētra "Herni", nākamās nedēļas sākumā pietuvojoties ASV ziemeļaustrumiem, būs sasniegusi viesuļvētras spēku, prognozē sinoptiķi.

Ziemeļkarolīnas rietumos Heivudas apgabala ārkārtas dienests ceturtdien apstiprināja, ka plūdos divi cilvēki gājuši bojā. Vēl 20 ir pazuduši.

Vētra, kas šim reģionam traucās pāri otrdien, ceļus padarījusi neizbraucamus, aizskalojusi tiltus, appludinājusi dzīvojamās mājas un uzņēmumus.

Par vēl vienu ar vētru "Fred" saistītu nāves gadījumu šonedēļ tika ziņots Floridā, kur kāds auto noskrējis no slapja ceļa un iegāzies applūdušā grāvī.

Ziemeļkarolīnā vairāk nekā 200 cilvēku pārmeklējuši applūdušo apvidu līdzās Pidžinriverai.

Kruso apkaimē desmit tiltiem nodarīti postījumi vai arī tie pilnībā sagrauti.

Tur tiek būvēti pagaidu tilti, lai iedzīvotāji varētu piekļūt savām mājām un tās pamest.

"Mūsu meklēšanas komandas aktīvi strādā, meklējot upurus un izdzīvojušos," preses konferencē sacīja Heivudas apgabala ārkārtas dienestu direktors Traviss Donaldsons.

Uz augšu
Back