Atrod vairāk nekā 3,5 miljonus kontrabandas cigarešu

TVNET
Atrod vairāk nekā 3,5 miljonus kontrabandas cigarešu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Kontrabandas cigaretes. Ilustratīvs attēls.
Kontrabandas cigaretes. Ilustratīvs attēls. Foto: Valsts ieņēmumu dienests

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu kontrabandu lielā apmērā. Atklājot pārkāpumu, valsts budžetam novērsti zaudējumi vairāk nekā 400 000 eiro apmērā.

2021.gada augustā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas pēc iepriekšējas operatīvās informācijas un VID Muitas pārvaldes sniegtās informācijas par, iespējams, nelikumīgu tabakas izstrādājumu kontrabandu veica procesuālās darbības.

Kādā angārā Rīgas rajonā tika atklāta krava ar arbolīta blokiem, kuros tika slēptas (iemūrētas) 3 541 800 gab. cigaretes “NZ GOLD” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Kratīšanu laikā izņemts: 1,8 grami marihuānas, šļirces un iepakojumi ar narkotisko vielu paliekām, skaidra nauda 1098 eiro apmērā, elektroierīces, kuras, iespējams, ir stratēģiskās nozīmes priekšmeti, dažādu personu personas apliecības (ID kartes) ar elektronisko parakstu PIN kodiem, mobilie tālruņi, portatīvie datori, zīmogi un citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par muitošanai pakļauto preču nelikumīgu ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā lielā apmērā un Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas par narkotisko vielu glabāšanu bez nolūka tās realizēt.

Trīs personas tika aizturētas. Viena no tām atzīta par aizdomās turēto un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis; pārējām divām personām statuss kriminālprocesā – personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Ja tabakas izstrādājumi būtu realizēti Latvijas tirgū, pēc sākotnējiem aprēķiniem valstij būtu nodarīti zaudējumi nenomaksātā akcīzes nodokļa veidā ne mazāk kā 400 000 eiro apmērā. Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu