Afganistāna ir svarīga mācība Eiropai
Minhenes drošības konferences vadītāja komentārs

FOTO: TOBIAS SCHWARZ/AFP/Scanpix

Minhenes drošības konferences vadītājs un bijušais Vācijas vēstnieks ASV Volfgangs Išingers pavēstījis, ka Afganistānai jākļūst par svarīgu mācību Eiropas Savienībai (ES) ilgtermiņa perspektīvā.

Pēc viņa teiktā, pēdējos 20 gadus, tostarp operācijā Afganistānā, militārā ziņā eiropieši bijuši pilnībā atkarīgi no ASV.

Tā vietā, lai sapņotu par Eiropas stratēģisko autonomiju, ES nepieciešams stiprināt savas aizsardzības spējas, lai nākotnē šādas misijas varētu rīkot ar zināmu autonomijas pakāpi, norādīja Išingers.

"Tas ir tas, ko vajag darīt, nevis žēloties par amerikāņu uzvedību," pavēstīja Išingers.

4

Pēc viņa teiktā, rietumvalstīm tagad nav laika strīdēties, vai ASV spēku straujā izvešana no Afganistānas nav bijusi kļūda, bet gan evakuēt cilvēkus un censties stādīt pretim talibiem vienotu Rietumu fronti, nevis sašķeltus Rietumus.

Pasaulē strauji pieaug pret Rietumvalstīm vērstā kritika par karaspēka izvešanu no Afganistānas, dodot iespēju gandrīz visu valsti savā kontrolē pārņemt islāmistu grupējumam "Taliban". 15.augustā talibi ieņēma galvaspilsētu Kabulu un prezidents Ašrafs Gani aizbēga no valsts.

Uz augšu
Back