Atjaunota jūgendstila arhitektūras pērles fasāde Alberta ielā 2

FOTO: Publicitātes foto

24. augustā, SIA ”Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) ar svinīgu pasākumu noslēdza ēkas fasādes atjaunošanas un renovācijas projektu Alberta ielas 2 apsaimniekotajā ēkā. Darbus veica SIA “Fasāde PRO”, savukārt ēkas fasādes atjaunošanas tehnisko dokumentāciju izstrādāja SIA „ADO birojs”. Lai īstenotu projektu, RNP piesaistīja papildu Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu 20 tūkst. EUR apmērā remontdarbu veikšanai. Savukārt projekta kopējās remontdarbu izmaksas sastāda 127 tūkst. EUR.

Daudzstāvu mūra ēka Alberta ielā 2, Rīgā, celta 1906. gadā pēc ievērojamā arhitekta Mihaila Eizenšteina izstrādātās skices. Visu namu vainago oriģinālas kompozīcijas, ēkas fasāde pārsteidz ar unikāliem dekoratīvajiem elementiem. Fasādei raksturīgi vertikāli fasāžu elementi – pilastri, sandriki, balustrādes un arhitektonisko detaļu kompozīcijas, kura uzsver ēkas kompozīcijas vertikalitāti.

Ronalds Neimanis, RNP valdes priekšsēdētājs: “Alberta ielas 2 nama fasādes atjaunošanas projekts ir lielisks piemērs tam, ka dzīvokļu īpašnieki ar saviem ilgtermiņa plāniem un lēmumiem, sadarbojoties ar pārvaldnieku, var sekmīgi realizēt arī tik sarežģītus projektus kā jūgendstila ēkas fasādes atjaunošana. Esmu gandarīts, ka pēc atjaunošanas arī Alberta ielas otrais nams organiski iekļausies izcilo arhitektūras pieminekļu ansamblī.”

Fasādes atjaunošanā uzlabots ēkas vizuālais izskats, piemēram, veicot šādus darbus: fasādes cokola apdares atjaunošana, apmešana ar dekoratīvo/gludo apmetumu, balkonu un jumta dekoratīvo elementu pilnīga atjaunošana.

Jānis Lange, Rīgas pilsētas izpilddirektors: “Lai realizētu šāda līmeņa projektu, būtiskas ir trīs lietas – ideja, resursi un pieredzējusi komanda. Redzot rezultātu, varu apliecināt, ka mērķis ir sasniegts! Pateicība iedzīvotājiem par uzticēšanos un uzdrīkstēšanos.”

Alberta ielu pamatoti uzskata par Rīgas jūgendstila apbūves pērli, kas ieguvusi atpazīstamību visā pasaulē kā nozīmīgs kultūras mantojums un iemīļots tūristu galamērķis, apmeklējot Eiropu. Ēka iekļauta arī UNESCO Pasaules mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” sarakstā. Visi Alberta ielas nami ir arhitektūras pieminekļi, arī šī ēka nav izņēmums.

Māris Veinbergs, SIA „Fasāde PRO” valdes priekšsēdētājs: “Veikt fasādes atjaunošanas darbus objektā, Alberta ielā 2, mūsu uzņēmumam bija liels izaicinājums, jo ēkas fasāde ir arhitektoniski sarežģīta un laika zobs bija spēcīgi to ietekmējis. Tomēr, ieguldot pamatīgu darbu apjomu, esam apmierināti ar paveikto, vairojuši savu pieredzi un palīdzējuši Rīgai tapt skaistākai.”

Ēkai tika veikta sienas virsmas sagatavošana, noņemot atdalījušos apdares fragmentus, sienas nodrupuma fragmentu atjaunošana, tostarp arī dekoratīvo elementu nodrupušās daļas. Vēsturisko ēku remontiem un atjaunošanas darbiem izmanto tradicionālos materiālus un daļu no mūsdienu materiāliem, kas ir saderīgi ar vēsturisko būvniecību un jau ilgu laiku tiek izmantoti būvniecībā. Visiem inženiertehniskajiem darbiniekiem jābūt apmācītiem un ar atbilstošas izglītības apliecībām, kas ļauj strādāt ar kultūrvēsturiskā būvmantojuma ēkām.

Dzīvojamās mājas Alberta ielā 2 dzīvokļu īpašnieki 2020. gada 8. decembrī pieņēma kopības lēmumu par ēkas dalību konkursā „Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021.gadā” un pilnvaroja SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” dzīvokļu īpašnieku vārdā sagatavot un iesniegt dokumentus, atbilstoši konkursa nolikumam, kā arī īstenot renovācijas projektu.

Uz augšu
Back