Baltkrievijas Augstākā tiesa nolemj likvidēt Žurnālistu asociāciju

Pašpasludinātais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko FOTO: Reuters/ScanPix

Baltkrievijas Augstākā tiesa piektdien nolēma likvidēt Žurnālistu asociāciju - valstī lielāko neatkarīgo žurnālistu organizāciju, kas darbojas kopš 1995.gada.

Līdz ar to Augstākā tiesa apmierināja Tieslietu ministrijas prasību likvidēt Žurnālistu asociāciju, jo tā nav noteiktajā laikā novērsusi ministrijas norādītos pārkāpumus, ka tās reģionālās nodaļas Gomeļā un Molodečnā darbojas bez juridiskās adreses.

Iepriekš Žurnālistu asociācijas galvenajā birojā Minskā veiktas kratīšanas, bet 20.jūlijā tika iesaldēts tās bankas konts.

"Mēs turpināsim darīt savu darbu neatkarīgi no tā, ko lemj tiesas, kuras neveikli pilda varasiestāžu politiskos rīkojumus," pēc Augstākās tiesas lēmuma pasludināšanas ziņu aģentūrai "Associated Press" sacīja Žurnālistu asociācijas priekšsēdētājs Andrejs Bastuņecs.

"Vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu mūsu organizācijas mērķis bijis paplašināt vārda brīvību, taču tagad Baltkrievijā iestājušies vistumšākie laiki," teica Bastuņecs.

5

Baltkrievijas Žurnālistu asociācijā ir vairāk nekā 1300 biedru. Organizācija aizstāv žurnālistu un plašsaziņas līdzekļu tiesības, kā arī veicina plašsaziņas līdzekļu attīstību. Tā ir Starptautiskās žurnālistu federācijas dalībniece.

Aleksandra Lukašenko režīmam īstenojot represijas pret opozīciju, Baltkrievijā ieslodzīti apmēram 30 žurnālisti, veiktas kratīšanas neatkarīgo mediju birojos un bloķētas to interneta vietnes, kā arī anulēta akreditācija vairākiem ārzemju žurnālistiem.

Uz augšu
Back