Latvijā dibinās "Boikota partiju"

Roberts Raimo FOTO: Lita Krone / LETA

Bijušais distanču slēpotājs, olimpisko spēļu dalībnieks un likvidējamā nodibinājuma "Tautas varas fronte" valdes loceklis Roberts Raimo un bijušais partijas "Saskaņa" un Latvijas Sociāldemokrātiskās partijas (SDP) biedrs, biedrības "Atjaunotā Latvija 2018" valdes loceklis Armands Strazds plāno dibināt "Boikota partiju", informēja Raimo.

Partijas uzdevums esot apvienot savās rindās vairāk nekā 20 000 Latvijas pilsoņu.

"Tikai šādai lieljaudas partijai ir iespējas realizēt partijas programmu, novēršot Latvijas bojāeju un panākot tās attīstību un kļūšanu par labklājības un tautvaldības valsti," pausts topošā politiskā spēka paziņojumā medijiem.

"Boikota partija" realizēšot politisko cīņu, "dodot priekšroku nevardarbīgās cīņas metodēm". Pēc Raimo paustā, partijas galvenā atšķirība ir tajā, ka tā sakņojas "plašā tautas boikota kustībā, kura savu spēku nodemonstrēja pēdējās vēlēšanās, kad nebalsoja 66% balsstiesīgo".

"Boikota partijas" valdes priekšsēdētāja amatam ir nominēts Raimo, bet domes priekšsēdētāja amatam tiek virzīts Strazds.

Partijas dibināšanas deklarācija tiks nolasīta dibināšanas sapulcē, kas notiks svētdien, 29.augustā plkst.12 attālinātā tiešsaistes režīmā. Dibināšanas sapulci varēšot vērot tiešraidē partijas profilos "Facebook" un "Youtube".

Raimo arī apgalvoja, ka Uzņēmumu reģistrs ir atteicis "Boikota partijas" dibināšanas dokumentu pirmspārbaudi.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Raimo pēdējo gadu laikā regulāri piedalījies protesta pasākumos pret Covid-19 ierobežojumiem. Valsts drošības dienests (VDD) atzinis, ka "Tautas varas frontes" pārstāvji pērn bija vieni no aktīvākajiem musinātājiem uz Covid-19 pandēmijas pārvarēšanai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu un sabiedrības veselības un līdzcilvēku apdraudēšanu. Tādēļ VDD vērsās ar informāciju Ģenerālprokuratūrā, lai sāktu procedūru organizācijas darbības izbeigšanai.

Saskaņā ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu Raimo pārstāvētajai "Tautas varas frontei" sākts likvidācijas process.

"Tautas varas frontes" vadītājs Valentīns Jeremejevs pērn decembra sākumā kopā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) feldšeri Marinu Kornatovsku tika aizturēts lietā par viltus ziņu izplatīšanu saistībā ar Covid-19.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Raimo 2018.gadā no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) saraksta startēja 13.Saeimas vēlēšanās. Savukārt Jeremejevs savulaik pat bija ZZS ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas (LZP) Rīgas nodaļas vadītājs, taču 2018.gadā partiju pameta.

Savukārt Stazds savulaik vairākkārt izslēgts no partijas "Saskaņa" un apvienības "Saskaņas centrs". Šobrīd viņš ir piecu dažādu nodibinājumu un biedrību amatpersona, liecina "firmas.lv" informācija.

Uz augšu
Back