No F-1 čempionāta kalendāra svītrots Japānas posms

Lūiss Hamiltons izvirzās vadībā Brazīlijas Lielās balvas izcīņā FOTO: Andre Penner/TT NYHETSBYRÅN

Covid-19 pandēmijas dēļ Pirmās formulas (F-1) organizatoriem sacensību kalendārā nācies svītrot Japānas posmu, kas nozīmē, ka šosezon pilotiem būs jāaizvada 22, nevis 23 etapi, sestdien paziņoja F-1.

Sākotnēji Japānas "Grand Prix" bija plānots 10.oktobrī, bet Covid-19 pandēmijas dēļ nolemts šo posmu atcelt pavisam.

Nākamie trīs posmi Nīderlandē, Itālijā un Krievijā notiks iepriekš paredzētajā laikā, bet citi trīs etapi pārcelti par nedēļu. Turcijas "Grand Prix" tagad plānots 10.oktobrī, sacīkstes Meksikā notiks 7.novembrī, bet nedēļu vēlāk piloti sacentīsies Brazīlijā.

Aizvien plānots, ka 24.oktobrī F-1 sacensības notiks ASV. Organizatoriem arī vēl jāizlemj, kur aizvadīt 21.novembrī plānoto posmu, jo pagaidām sacensību norises vieta nav atklāta. Paredzams, ka sezonas 20.posms notiks Katarā vai Bahreinā.

Sezonas pēdējie divi posmi 5. un 12.decembrī attiecīgi notiks Saūda Arābijā un Apvienotajos Arābu Emirātos.

Lai arī F-1 organizatori šosezon vēlējās aizvadīt 23 posmus, arī 22 sacīkstes vienā sezonā ir jauns F-1 rekords.

Pēc 11 posmiem kopvērtējuma līderis ar 192 punktiem ir brits Lūiss Hamiltons, bet nīderlandietis Makss Verstapens viņam zaudē tikai sešus punktus. 113 punkti ir britam Lendo Norisam no "McLaren", 108 - Valteri Botasam no Somijas un 104 - Verstapena komandas biedram meksikānim Serhio Peresam.

2020.gadā jau septīto F-1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no "Mercedes". Iepriekš septiņreiz uzvarēt izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram.

Otrais finišēja Hamiltona komandas biedrs Botass, bet trešo vietu ieņēma nīderlandietis Makss Verstapens no "Red Bull" komandas.

Tāpat "Mercedes" komanda izcīnīja septīto Konstruktora kausu pēc kārtas.

Uz augšu
Back