Baidens otro reizi pārceļ tikšanos ar Zelenski

Volodimirs Zelenskis un Džo Baidens FOTO: GINTS IVUSKANS JIM WATSON/AFP/Scanpix

ASV prezidenta Džo Baidena un Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska tikšanās pārcelta uz 1.septembri, raidorganizācijai "Voice of America" apstiprinājis Baltais nams.

Sākotnēji tikšanās bija plānota 30.augustā, taču pagājušonedēļ tika pārcelta uz 31.augustu. Tagad samits pārcelts vēl par dienu.

Tikšanās ieplānota ārpolitiski saspringtā laikā, kad ASV pēc 20 gadus ilga kara noslēdz aiziešanu no Afganistānas un cilvēku evakuāciju.

Gatavojoties gaidāmajai vizītei, 4. un 5. augustā Vašingtonu apmeklēja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba un Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks.

Zelenska preses sekretārs iepriekšējo tikšanās laika pārcelšanu skaidroja ar nepieciešamību paplašināt sarunu formātu un nodrošināt tikšanos klātienē.

Tuvojoties cauruļvada "Nord Stream 2" pabeigšanai, Zelenskis jūnijā intervijā amerikāņu portālam "Axios" lūdza tikšanos ar Baidenu pirms viņa dalības samitā ar Krievijas autoritāro līderi Vladimiru Putinu. Pēc tam Baidens ielūdza Zelenski uz tikšanos Baltajā namā.

Uz augšu
Back