Covid-19: Izraēlā rekorddaudz inficēto; smagi slimo - maz
Labota ziņa

FOTO: Maya Alleruzzo/AP/Scanpix

Izraēlā 31.augustā aizvadītās diennakts laikā reģistrēti gandrīz 11 000 jaunu Covid-19 gadījumu, kas ir jauns inficēto rekords. Taču smagi slimo pacientu skaits samazinās.

Aizvadītās dienas laikā reģistrēti 10 947 jauni inficēšanās gadījumi, paziņojusi Veselības ministrija.

Iepriekšējais rekords - aptuveni 10 100 inficēšanās gadījumu - tika reģistrēts janvāra vidū. Taču tobrīd tika testēts mazāks skaits cilvēku.

Izraēlā, kuras iedzīvotāju skaists sasniedz 9,4 miljonus, kopš pandēmijas sākuma reģistrēts vairāk nekā miljons Covid-19 gadījumu, no kuriem vairāk nekā 7000 beigušies letāli.

Tajā pašā laikā smagi slimo Covid-19 pacientu skaits Izraēlā ir sarucis līdz 719, liecina jaunākie dati.

Zinātnieki uzsver, ka vakcinēšanās pret Covid-19 palīdz izvairīties no smagas saslimšanas vai pat nāves.

10

Izraēlas vakcinēšanās kampaņa balstās uz Covid-19 vakcīnu, ko izstrādājuši uzņēmumi "Pfizer" un "BioNTech", un Izraēla bija pirmā valsts, kas piedāvāja saviem iedzīvotājiem trešo vakcīnas devu. Līdz šim Izraēlā trešo poti saņēmuši aptuveni divi miljoni cilvēku.

Saskaņā ar "The New York Times" apkopotajiem datiem, 11.oktobrī Izraēlā vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši 68% iedzīvotāju, divas devas - 63% iedzīvotāju, savukārt balstvakcināciju ar trešo devu veicis 41% iedzīvotāju.

Izraēla piedāvā trešo devu visiem cilvēkiem, kas sasnieguši 12 gadu vecumu, taču pūļa imunitāti ir grūti sasniegt, jo aptuveni 2,13 miljoni bērnu, kas jaunāki par 12 gadiem, var tikt vakcinēti tikai izņēmuma gadījumos.

Izraēla nolēma piedāvāt saviem iedzīvotājiem trešo Covid-19 vakcīnas devu, balstoties uz Veselības ministrijas datiem, kas liecina, ka vakcīnas sniegtā imunitāte cilvēkiem, kas tika sapotēti pirmie, kopš jūnija ir krasi samazinājusies.

Izraēlā, līdzīgi kā daudzās citās valstīs, ir izplatījies koronavīrusa delta paveids.

Eksperti bažījas, ka mācību gada sākums trešdien var novest pie straujākas vīrusa izplatības.

Mediji ziņo, ka vairāk nekā 90 000 bērnu un jauniešu nevarēs apmeklēt skolas vai bērnudārzus, jo pašreiz ir inficēti vai atrodas karantīnā.

Uz augšu
Back