Jaunie zinātnieki atspēko mītus par vakcīnām un vīrusa variantiem

FOTO: Publicitātes foto

Šodien plkst.14 tiešraides pasākumā "Vakcīnu un vīrusu sacīkstes" Latvijas jaunie zinātnieki stājās pretī izplatītajiem mītiem par SARS-CoV-2 vīrusu un stāstīja par dažādiem vakcīnu veidiem.

Tiešraides ieraksts vērojams ministrijas "Facebook" lapā un ziņu portālā TVNET.

2

Pasākuma pirmajā daļā no plkst.14.30 līdz plkst.15 pētnieki no Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra (BMC) atbildēja uz iepriekš iesūtītajiem, kā arī biežāk uzdotajiem jautājumiem par vakcīnām un to iedarbību, kā arī raksturos vakcīnu veidus: mRNS vakcīnu, adenovīrusa vektora vakcīnu un proteīnu (antigēna) vakcīnu.

No plkst.15.15 līdz plkst.16 interesenti varēja uzzināt par SARS-CoV-2 vīrusa evolūciju. BMC zinātnieki sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, Latvijas Infektoloģijas centru un citām institūcijām jau kopš 2020.gada aprīļa nodrošina SARS-CoV-2 vīrusa genoma izpēti, iegūstot nozīmīgu informāciju par vīrusa dažādību, potenciālajiem riskiem un mainību Latvijā.

Pasākumā "Vakcīnu un vīrusu sacīkstes" piedalījās BMC pētnieces Ilze Elbere, Anna Kiršteina, Elīna Černooka, Monta Brīvība, zinātniskie asistenti Laura Ansone un Ņikita Zrelovs.

IZM uzsver, ka vakcinēšanās ir viens no efektīvākajiem Covid-19 infekcijas ierobežošanas pasākumiem, un aicina rūpīgi izvērtēt informācijas avotus, uzticoties zinātnē balstītiem argumentiem.

Uz augšu
Back