IZM valsts sekretāres amatā atgriezīsies Līga Lejiņa

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa piedalās Valtera Capa balvas pasniegšanas ceremonijā Latvijas Zinātņu akadēmijas Portretu zālē. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Noslēdzoties atklātajam konkursam uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra amatu, atlases komisija par konkursa uzvarētāju vienbalsīgi atzinusi Līgu Lejiņu, kura jau iepriekš ministrijā ir strādājusi šajā amatā, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Arī izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) apstiprināja, ka Lejiņu virzīs Ministru kabinetam apstiprināšanai IZM valsts sekretāres amatam.

No 2020.gada novembra Lejiņa vada Valsts izglītības satura centru (VISC), bet iepriekš viņa jau bijusi IZM valsts sekretāre, šo amatu ieņemot no 2015.gada līdz 2020.gadam.

Arī pirms tam konkursa uzvarētājas darbavieta bijusi IZM, kur Lejiņa darbu sākusi kā Struktūrfondu departamenta direktora vietniece, bet pēc tam vairāk nekā trīs gadus bijusi valsts sekretāra vietniece, Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktore.

Pirms darba IZM Lejiņa 16 gadus strādājusi Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA), kur sākotnēji bijusi speciāliste, bet pēcāk vadījusi dažādas aģentūras daļas un departamentus.

IZM valsts sekretāra amatam izvirzītā Lejiņa Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā apguvusi skolotāja specialitāti. Amata pretendente atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei C1 līmenī pārzina angļu valodu, savukārt B1 līmenī - krievu valodu.

Muižniece pauda gandarījumu, ka šajos pandēmijas apstākļos, kad nepieciešama spēja ātri reaģēt, pieņemt nozīmīgus lēmumus, IZM valsts sekretāra amatā stāsies Lejiņa, kura pārzina gan izglītības nozari, gan ministrijas funkcijas, struktūru un vajadzības un kurai ir iepriekšējā pieredze valsts sekretāra amatā. "Pateicos visiem amata kandidātiem, kuri pretendēja uz šo vakanci, labi apzinoties milzīgos izaicinājumus nozarē šajā smagajā pārmaiņu periodā," pauda ministre.

Atklātais konkurss norisinājās trijās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām. Otrajā kārtā pretendenti atlases komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt IZM valsts sekretāra amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un prezentēja stratēģisko redzējumu par IZM attīstību, kā arī izglītības, zinātnes, sporta, jaunatnes un valsts valodas politikas vidēja un ilgtermiņa prioritātēm un attīstību. 

Savukārt konkursa trešajā kārtā tika pārbaudītas pretendentu vadības kompetences: stratēģiskais redzējums, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, komandas vadīšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana, pārmaiņu vadīšana. Visās konkursa kārtās Līga Lejiņa guva ļoti augstu novērtējumu.

Lai stātos amatā, Lejiņas kandidatūrai vēl jāsaņem apstiprinājums no Ministru kabineta.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Valsts administrācijas skolas direktore Agita Kalviņa, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela. Tāpat pretendentu vērtēšanā tika piesaistīti neatkarīgie novērotāji - Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Uz augšu
Back