Pk, 22.09.2023.

Staķis "Progresīvie" kongresā dalās iespaidos par darbu Rīgas domē

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis piedalās preses konferencē, kurā informē par aktualitātēm Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs pirms jaunā mācību gada.
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis piedalās preses konferencē, kurā informē par aktualitātēm Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs pirms jaunā mācību gada. Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas domē brīžiem radusies sajūta, ka laiks nedaudz bija apstājies, tāpēc pirmais gads kopš varas pārņemšanas pašvaldībā ir pagājis lēni un darbietilpīgi, sestdien partijas "Progresīvie" kongresā atzina Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (AP).

Staķis vērsa uzmanību, ka pagājis tikai gads kopš "Progresīvie" kopā ar Staķa pārstāvēto politisko spēku ir domes vadībā. Lai arī mēdz teikt, ka "gadi skrien vēja spārniem "domē gadi nekur neskrien un brīžiem rodas sajūta, ka domē laiks bija nedaudz apstājies.

Tāpēc pirmais gads ir pagājis lēni un darbietilpīgi, garās diskusijās, grūtos lēmumos apjomīgās reorganizācijās, lielās projektu iniciatīvās un arī grūtos kompromisos.

Lai arī par "Progresīvajiem" teikts, ka šī partija ir jauna un nepieredzējusi, patiesībā tā nav.

Tālākajā savā uzrunā Staķis slavēja konkrētus "Progresīvo" politiķus, kuri devuši lielu artavu pilsētas attīstībā.

Staķis vērsa uzmanību, ka viņa vadītās domes sasniegumi nav tikai viņa sasniegumi, bet tie ir kopējie sasniegumi. Rīgas mērs uzskata, ka "Progresīvo" komanda ir Latvijas politikas varoņi, tāpēc viņš novēlēja turpināt partijā piesaistīt ambiciozus cilvēkus.

Sestdien partijas "Progresīvie" kongresā runātāji bieži pieminēja tuvojošās Saeimas vēlēšanas un topošo partijas programmu, solot pārmaiņas no Rīgas, kur tās izdevies veiksmīgi ieviest, izplatīt visā Latvijā.

Kritizē Jāņa Reira īstenoto nodokļu politiku

Kongresā tika kritizēti "Progresīvie" politiskie partneri, kuri piedalās valdības darbā.

Īpaša kritika tika veltīta "Jaunās vienotības" finanšu ministram Jānim Reiram un viņa īstenotajai nodokļu reformai, kas, "Progresīvo" ieskatā, ir kļūdaina un diskriminējoša pret atsevišķām sabiedrības grupām.

Jau ziņots, ka šodien notiek partijas "Progresīvie" kongress, kurā paredzētas jaunas valdes vēlēšanas un programmas pamatprincipu apstiprināšana.

Uz partijas "Progresīvie" valdi pagaidām kandidē 20 pretendenti - Agnese Logina, Antoņina Ņenaševa, Atis Švinka, Lodziņš, Edgars Niedrītis, Edmunds Cepurītis, Ervins Labanovskis, Ieva Jirgensone, Igors Kļaviņš, Ilmārs Jargans, Inga Liepa-Meiere, Jana Simanovska, Justīne Panteļējeva, Laimons Timma, Leila Rasima, Mārtiņš Kossovičs, Miroslavs Kodis, Ričards Alans Miezītis, Selma Levrence un Viesturs Kleinbergs.

Pašreizējā valdē, kas tika ievēlēta 2019.gadā, strādā Ņenaševa, Cepurītis, Kossovičs, Labanovskis, Kleinbergs, Terēze Gruntmane, Dace Kavasa, Kļaviņš un Logina.

Plānots, ka jaunievēlētā valde izvirzīs partijas līdzpriekšsēdētāju kandidātus, par kuriem balsos kongress, kuram jāievēl divi līdzpriekšsēdētāji.

"Progresīvie" ir ārpusparlamenta partija, kura ir Rīgas domes koalīcijas sastāvā.

Saeimas vēlēšanas ir plānotas 2022.gada oktobrī.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais