Gadiem nepļauta zāle ceļa malā veicina bīstamas avārijas situācijas

FOTO: Ekrānuzņēmums no "Bez Tabu"

Jau pirms diviem gadiem TV3 raidījums Bez Tabu viesojās Taurenē, jo vietējie iedzīvotāji sūdzējās par aizaugušu ceļa malu, kas apgrūtina redzamību, veido bīstamas situācijas un var novest pat līdz smagai avārijai.

Runa ir par ceļa posmu, kas ved no Taurenes ezera ved uz Abrupi, ko vietējā iedzīvotāja Ārija izmanto regulāri, tāpēc ir noskaitusies, ka neviens ceļmalas neuzkopj. Pēc Bez Tabu viesošanās šajā vietā pirms diviem gadiem ceļmalas tika sakoptas nedēļas laikā, taču kopš tā laika grāvji izkaptis nav redzējuši. 

"Braucot ārā no krustojuma, kas ved uz Abrupi, mēs neko neredzam! Ja brauc mašīna, tad to nav iespējams pamanīt ne no kreisās, ne labās puses. Ir jāizbrauc gandrīz līdz galvenā ceļa vidum, lai to braucošo automašīnu. Ceļš ir ļoti noslogots, mašīnas brauc pietiekami ātri, tāpēc sadursmes ir neizbēgamas," stāsta vietējā iedzīvotāja Ārija ar vairāk nekā 50 gadu braukšanas pieredzi. 

Arī kaimiņiene Lilija aizaugušo ceļmalu dēļ nepamanīja pretī braucošo autobusu un cieta sadursmē.

"Vienu reizi par mata tiesu izvairījos no avārijas, jo, šeit braucot, jau neko nevar redzēt! Taču iepriekš es līkumā apgāzos uz sāna, virsū uzskrēja autobuss. Es dzīvoju septiņus kilometrus no šī krustojuma un neviena ceļmala nav nopļauta!" Bez Tabu stāsta Lilija. 

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova tikmēr skaidro, ka minētajam ceļa posmam ir C uzturēšanas klase, līdz ar to normatīvais akts LVC neuzliek prasības veikt pļaušanu. Lai kā, LVC tomēr to organizē vismaz vienu reizi sezonā, lai celtu vispārējo satiksmes drošības līmeni. Ārija gan nesaprot, kādēļ pļaušana nenotiek jūnijā, bet gan rudenī, tomēr Anna Kononova skaidro, ka darbi jau izsenis tiek veikti aktīvā veģetācijas perioda beigās, kad zāle vairs tik ļoti neaug. Ar to tiek realizēti arī pretkūlas pasākumi. 

Pļaušanas darbi gar ceļu Rauna-Taurene-Abrupe (V299) ir plānoti septembrī, paziņo LVC.

Uz augšu
Back