Latviešu uzņēmums veiksmīgi piesaista €45 miljonu vērtas investīcijas

TVNET | FINANCENET
Latviešu uzņēmums veiksmīgi piesaista €45 miljonu vērtas investīcijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Publicitātes foto

Latvijas pasūtījuma apdrukas uzņēmums "Printify" ir veiksmīgi piesaistījis investīcijas 45 miljonu dolāru apmērā A sērijas investīciju posmā, ko vadīja riska kapitāla uzņēmums "Index Ventures", piedaloties "H&M Group", "Virgin Group", kā arī vairākiem tehnoloģiju un izklaides nozares eņģeļu investoriem, portāls TVNET uzzināja uzņēmumā.

"Printify" ir noslēdzis vienu no lielākajiem investīciju piesaistes posmiem Baltijā, saņemot finansējumu no riska kapitāla uzņēmuma "Index Ventures", "H&M Group", "Virgin Group", Baltijas vienradžu "Wise" un "Vinted" līdzdibinātājiem un citiem tehnoloģiju nozares līderiem un eņģeļu investoriem, tai skaitā tādiem izklaides nozares investīciju fondiem kā Vila Smita "Dreamers VC". Uzņēmums plāno izmantot finansējumu noieta tirgus paplašināšanai visā pasaulē.

"Mūsu tirgus ir visā pasaulē, bet mūsu galvenā mītne vienmēr ir bijusi Latvijā - šeit strādā arī lielāka daļa no mūsu nu jau 500 cilvēku lielās starptautiskās komandas. Mēs lepojamies būt daļa no Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas, tieši tāpēc arī izvēlējāmies būt pirmais jaunuuzņēmums Latvijā, kas saviem darbiniekiem piedāvā akciju opcijas. Mums ir svarīgi, lai komanda būtu daļa no uzņēmuma panākumiem, jo mūsu sasniegumu pamatā ir komandas kopdarbs,” saka "Printify" dibinātājs un vadītājs Jānis Berdigans.

"Mūsu misija ir veidot platformu, kas nemitīgi attīstās un ļauj ikvienam sākt e-komercijas uzņēmējdarbību ar pēc iespējas mazākām investīcijām un risku. "Printify" misija ir pārveidot e-komerciju no masveida ražošanas uz ražošanu pēc pieprasījuma, un plānojam turpināt savu straujo izaugsmi, ieejot jaunos tirgos un investējot Eiropas vistalantīgāko un mērķtiecīgāko cilvēku komandā,” norāda Berdigans.

"Printify" ļauj ikvienam uzsākt uzņēmējdarbību un radīt unikālus produktus. Uzņēmuma darbības princips – produkta ražošana notiek tikai pēc pārdošanas darījuma noslēgšanas, bet produkts tiek nosūtīts pa tiešo gala patērētājam. Platforma savieno tirgotājus ar drukas ražotājiem vairāk nekā 100 vietās visā pasaulē ar plašāko segumu ASV, kas ir "Printify" galvenais tirgus. Pērn "Printify" piedzīvoja strauju izaugsmi un šobrīd platformā ir jau vairāk nekā divi miljoni reģistrēto tirgotāju.

""Printify" ir vadošais pasūtījuma apdrukas tirgotājs, kas piedāvā vislielāko produktu un drukas pakalpojumu sniedzēju klāstu. Uzņēmums ir novērsis visus šķēršļus produktu radīšanai un ļāvis vairāk nekā diviem miljoniem satura veidotāju uzsākt veiksmīgu preču biznesu, tikai nospiežot pogu. Laika gaitā, kad arvien vairāk ražotāju pievienosies tīklam un kļūs pieejamas jaunākas tehnoloģijas un ražošanas metodes, "Printify" ļaus ikvienam īstenot visdrosmīgākās produktu idejas," saka Index Ventures Dino Becirovičs.

"Tā kā pasaulē strauji aug pieprasījums pēc pakalpojumiem pēc pasūtījuma, H&M grupa ir priecīga ieguldīt "Printify" darbā un komandā. Dibinātāja biznesa vīzijas īstenošana un iespaidīgie panākumi līdz šim liecina ne tikai par produkta potenciālu pasaules mērogā, bet arī par spēju būt ilggadējam nozares līderim šajā jomā,” pauž H&M CO: LAB investīciju vadītāja Elise Fālene.

Savukārt "Virgin" grupas dibinātājs Ričards Brensons sacīja, ka "uzņēmējdarbības gars ir "Virgin Group" kodols, tāpēc grupa lepojas atbalstīt "Printify". Gan "Printify" redzējums, gan līdzšinējais veiksmes stāsts atspoguļo šo īpašo uzņēmējdarbības garu, kas, savukārt, ir radījis strauji augošu un spēcīgu e-komercijas platformu."

"Jaunuzņēmuma unikālais piedāvājums palīdz cilvēkiem veidot un tirgot savus zīmolus bez iepriekšējiem ieguldījumiem. Mēs esam priecīgi atbalstīt uzņēmuma izaugsmi nākamajos gados,” norāda Brensons.

Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Latvijā, taču "Printify" nodarbina teju 500 speciālistu no visas pasaules, pēdējā gada laikā dubultojot darbinieku skaitu un plānojot turpināt komandas paplašināšanos. Šobrīd uzņēmumā ir atvērtas vairāk nekā 70 vakances produktu vadības, programmēšanas, mārketinga un dizaina jomās. Gandrīz katra no šīm pozīcijām paredz attālinātā darba iespējas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu