Baltkrievija uz rietumu robežu esot nosūtījusi speciālo uzdevumu vienību

FOTO: AFP/SCANPIX

Baltkrievijas Iekšlietu ministrija uz valsts rietumu robežu ir nosūtījusi speciālo uzdevumu vienību, kas iepriekš bijusi iesaistīta pret pašpasludinātā prezidenta Aleksandra Lukašenko vērsto tautas protestu apspiešanā Minskā un citās Baltkrievijas pilsētās, vēsta Latvijas Aizsardzības ministrijas portāls "sargs.lv", atsaucoties uz Baltkrievijas portālu "Zerkalo.io", kas savukārt atsaucies uz Baltkrievijas Iekšlietu ministrijas izdevumu "Na straže".

Saskaņā ar publiskoto informāciju, patlaban Tuvo Austrumu valstu migrantu atspiešanā uz Baltkrievijas rietumu robežām iesaistīta Baltkrievijas Iekšlietu ministrijas 3.atsevišķā speciālo uzdevumu brigāde jeb karaspēka daļa Nr. 3214.

Kā laikrakstam "Na Straže" pavēstījis attiecīgās brigādes komandieris Dmitrijs Mikša, viņa vadītā vienība ar Baltkrievijas robežapsardzes dienestu sadarbojusies arī iepriekš.

Ministrija savā laikrakstā sīkāk neatklāj, vai speciālo uzdevumu vienības kaujinieki nosūtīti uz robežu ar Lietuvu, Latviju vai Poliju.

Jau ziņots, ka kopš 10.augusta kopumā no Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 1013 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 25 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 377 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī.

Valdības koalīcijas pārstāvji norādījuši, ka Baltkrievijā pie varas esošā Aleksandra Lukašenko režīma centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iespiest trešo valstu iedzīvotājus vērtējami kā hibrīdkara jeb hibrīdapdraudējuma izpausmes.

Uz augšu
Back