ASV vēstniecība Latvijā rīkos 11.septembra terora aktu piemiņas ceremoniju

11. septembra terora aktu desmitās gadskārtas piemiņas plāksne Vašingtona laukumā. FOTO: Lita Krone/LETA

Lai pieminētu 20.gadskārtu kopš 2001.gada 11.septembra teroristu uzbrukumiem ASV, ASV vēstniecība Latvijā šodien rīkos piemiņas ceremoniju.

ASV vēstniecības Rīgā Preses un kultūras nodaļā informēja, ka ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) un Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) uzstāsies ar uzrunām un piedalīsies ziedu nolikšanas ceremonijā un klusuma brīdī Vašingtona laukumā, pie 11.septembra upuru piemiņas plāksnes.

Jau vēstīts, ka ASV pieminēs 20.gadskārtu kopš 11.septebra teroraktiem, kuros islāma ekstrēmisti noslepkavoja gandrīz 3000 cilvēku.

Islāmisti nolaupīja četras ASV pasažieru lidmašīnas, no kurām divas ietrieca Ņujorkas Pasaules tirdzniecības dvīņu torņos. Trešā lidmašīna tika ietriekta Pentagona ēkā Virdžīnijā, bet ceturtā nogāzās tukšā laukā Pensilvānijā, kad pasažieri mēģināja pārvarēt teroristus.

"Al Qaedas" organizētie koordinētie uzbrukumi laupīja ASV pilsoņiem to nesatricināmo drošības sajūtu un ierāva visus Rietumus karos, kas joprojām nav rimuši.

Zem Islāmistu nolaupīto lidmašīnu sagrauto dvīņu torņu drupām gāja bojā vairāk nekā 2750 cilvēki. Taču zem šī Ņujorkas labklājības simbola gruvešiem tika atrastas tikai 1640 cilvēku mirstīgās atliekas.

Vēl gandrīz 75 000 cilvēku, tostarp daudzi policisti, ugunsdzēsēji un citu glābšanas dienestu pārstāvji, kas pārdzīvoja šo islāmistu noziegumu, joprojām sirgst no garīgām vai fiziskām sekām.

Uz augšu
Back