Covid-19 ierobežošanas pasākumu laikā Ogres novada skolēni varēs saņemt pārtikas pakas

Produkti no Rīgas skolēnu pārtikas pakas, kas tiek izsniegtas attālināto mācību laikā Covid-19 izraisōītās pandēmijas laikā FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ja Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ Ogres novada skolēni nevarēs apmeklēt skolas, viņi varēs saņemt pārtikas pakas, liecina Ogres novada domes ārkārtas sēdes lēmums.

Kā deputātus informēja Ogres novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs, pašlaik četrās novada izglītības iestādēs konstatēta saslimšana ar Covid-19 infekciju un vairāku klašu skolēni atrodas karantīna un mācās attālināti. Izglītības pārvaldes vadītājs uzsvēra, ka ar siltām pusdienām skolēnus, kuri mācās attālināti, nebūs iespējams nodrošināt, jo novada izglītības iestādēs skolēnu skaits ir ļoti liels, tāpēc racionālākais veids, kā nodrošināt brīvpusdienas, ir pārtikas paku izsniegšana.

Saskaņā ar lēmumu ēdināšana tiks nodrošināta Ogres novada administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušajiem pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem līdz piecu gadu vecumam, kuriem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ netiek nodrošināta pirmsskolas izglītības programmas īstenošana klātienē, vispārējās izglītības iestāžu skolēniem, kuriem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ mācību process notiek attālināti, kā arī visiem Ogres novada vispārējās izglītības iestāžu 1.-4.klašu skolēniem neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, kuriem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ mācības notiek attālināti.

Ogres novada pašvaldība, ja tai ir neizmantoti brīvpusdienu nodrošināšanai piešķirtie valsts budžeta līdzekļi, ir tiesīga tos izlietot novada pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušo 5., 6., 7., 8. un 9.klašu skolēnu ēdināšanai, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm, neatkarīgi no skolēnu izglītības ieguves formas vai vietas.

Lēmums nosaka, ka pārtikas paku saturs tiek veidots 10 darba dienām saskaņā ar pašvaldības piesaistīta pārtikas tehnologa izstrādātu ēdienkarti, kas atbilst Ministru kabineta "Noteikumiem par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem", ar nosacījumu, ka pārtikas pakas vērtība nepārsniedz 15 eiro skolēniem no 1. līdz 12.klasei un 27,50 eiro pirmsskolas bērniem.

Pārtikas pakas jānodrošina piecu darba dienu laikā pēc pieteikuma saņemšanas, izsniedzot pārtikas paku pieteikumā izvēlētajā Ogres novada vispārējās izglītības iestādē vai izglītojamā dzīvesvietā, ja vienā mājsaimniecībā dzīvojošiem ir Slimību profilakses un kontroles centra noteikta karantīna saistībā ar konstatētu saslimšanu ar Covid-19.

Pārtikas paku nodrošināšanai domes lēmumā ir noteikti uzdevumi katrai šajā procesā iesaistītajai iestādei.

Pieteikumi pārtikas paku saņemšanai tiek pieņemti no šā gada 20.septembra.

Uz augšu
Back