Kijeva mudina Briseli būt godīgai par Ukrainas perspektīvām ES

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba FOTO: AP/Scanpix

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba sestdien aicināja neturēt Ukrainu uz "reformu āķa" un atzīt, ka valsts netiek uzņemta Eiropas Savienībā (ES) nevis tāpēc, ka tā nav gatava reformu ziņā, bet tāpēc, ka pati ES tam nav politiski gatava.

"Ziemeļmaķedonija nevar iestāties ES nevis tāpēc, ka tai nepietiktu reformu, bet tāpēc, ka ap to ir politiski jautājumi. Es nelūdzu izņēmumus attiecībā uz Ukrainu, nē. Tas, ko es piedāvāju un nekad nežēlojos, ir atzīt vienkāršo faktu, ka uzņemšana ES - tas nav tikai par reformām un ka ES dalībvalstu politisks lēmums uzņemt citu valsti nebalstās tikai reformās," Kijevā konferencē "YES Brainstorming" sacīja ministrs.

"Beidziet turēt šo valsti uz reformu āķa. Reformas ir svarīgas, un es pats atbalstu reformas un daru visu iespējamo, lai palīdzētu šai valstij transformēties, bet es esmu noguris skatīties, ka citas valstis māca mūs attiecībā uz reformām, nesakot patiesību, ka "mēs negribam jūs ES tāpēc, ka politiski neesam gatavi, nevis tāpēc, ka jūs nebūtu gatavi reformu ziņā"," uzsvēra Kuleba.

Lai globālajā cīņā "spēlētu ar vērienu", Eiropai jākļūst lielākai uz stiprākai, skaidroja ministrs, "un Ukraina - tas ir ieguvums, tā nav problēma, tā ir iespēja."

Viņš aicināja ES runāt godīgu valodu par to, kādas ir Ukrainas perspektīvas dalībai ES.

"Sakiet mums patiesību, mēs esam tajā punktā, kad mums ir jāzina. Ja jūs redzat mūs kā iespējamo dalībvalsti, tā ir viena stratēģija, ja ne, tad mums būs cita stratēģija. Mums ir vajadzīga godīga saruna ar ES, godīga atbilde no ES," norādīja ministrs.

Uz augšu
Back