Mirusi populārā disko hita "Yes Sir, I Can Boogie" dziedātāja

69 gadu vecumā mirusi popmūzikas dueta "Baccara" dalībniece, spāņu dziedātāja Marija Mendiola, ziņo ārvalstu prese.

Par dziedātājas nāvi pavēstīts sociālajos tīklos. Marija nomira sestdien, 11. septembrī, Madridē, savas ģimenes lokā, ziņo BBC.

Marija Mendiola bija pazīstama kā viena no popmūzikas dueta "Baccara" dalībniecēm. Duets tika izveidots 1977. gadā kopā ar Maiti Mateosu, kad abas tolaik strādāja par flamenko dejotājām Fuerteventurā. 

Duets kļuva slavens pēc singla "Yes Sir, I Can Boogie" izdošanas, dziesmai sasniedzot topu virsotnes vairākās Eiropas valstīs. Tas kļuva par tā laika vispārdotāko singlu, ko iedziedājušas meiteņu grupas, kopumā pārdodot 16 miljonus eksemplāru.  

1978. gadā "Baccara" izdeva nākamo singlu "Sorry, I'm a Lady", kas arī kļuva par hitu. Tajā pašā gadā duets uzstājās arī Eirovīzijā, kur ieguva septīto vietu. 

Vēlāk "Baccara" izdeva vēl divus albumus, bet 80. gadu vidū dueta ceļi izšķīrās un parādījās divi jauni muzikālie projekti: "Baccara" un "New Baccara". Marisa Peresa kļuva par Marijas Mendiolas jaunu partneri. Abas dziedātājas ierakstīja dziesmas: "Touch Me", "Fantasy Boy" un "Call Me Up".  

2008. gadā Marija aizgāja prom no grupas.

Jāpiebilst, ka spāņu dueta Baccara 70. gadu disko ēras hits "Yes Sir, I Can Boogie" ir oriģinālversija Latvijā populārajai dziesmai "Es gribu dejot bugi", kuras latvisko versiju leģendārā dziedātāja Nora Bumbiere iedziedājusi 80. gados. 

Uz augšu
Back