Sociālajos tīklos cerīgas pazīmes, ka migrantu plūsma varētu apsīkt

FOTO: EPA/TOMS KALNINS

Jaunākā informācija migrantu izmantotajos sociālajos tīklos par grūtībām, kas viņus sagaida ceļā caur Lietuvu uz Eiropas Savienību, ļauj cerēt uz migrantu plūsmas samazināšanos, uzskata Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas galvenā ārlietu padomniece Asta Skaisgirīte.

"Pēc mūsu rīcībā esošajām ziņām, migrantu sociālajos tīklos izplatās informācija, ka šis maršruts, iespējams, veras ciet, ka tas ir grūts un neperspektīvs. Varētu būt, ka tas mums nāks par labu," viņa otrdien sacījusi radiostacijai "Žiniu radijas".

Skaisgirīte norādījusi, ka nelegālo migrantu plūsma jau sarukusi, tomēr, neraugoties uz Lietuvas lēmumu neielaist viņus valsts teritorijā, robežsargi ik diennakti fiksē līdz pat pussimtam mēģinājumu šķērsot robežu.

Aizvadītajā diennaktī Lietuvas robežsargi piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju aptuveni 20 migrantus, kuri nelikumīgi mēģinājuši iekļūt Lietuvas teritorijā, otrdien paziņojis Lietuvas Valsts robežsardzes dienests.

Kopš 3.augusta saskaņā ar iekšlietu ministres Agnes Bilotaites rīkojumu Lietuvas robežsargi migrantiem liek doties atpakaļ. No gada sākuma līdz šim rīkojumam Lietuvā tika aizturēti vairāk nekā 4100 nelegālo migrantu, bet kopš rīkojuma stāšanās spēkā šķērsot robežu neatļautās vietās liegts vairāk par diviem tūkstošiem ārvalstnieku.

Pēc viņas teiktā, problēmu nebūt nevar uzskatīt par atrisinātu.

"Lai nu kā, mums jau ir 4000 cilvēki, ar kuriem kaut kas jāiesāk. (..) Viņu patvēruma pieprasījumi jāizskata ļoti ātri," uzsvērusi prezidenta padomniece.

Viņa atzinusi, ka sākotnēji Lietuvai nav īpaši labi izdevies tikt galā ar migrācijas krīzi, taču situācija sākusi uzlaboties pēc Valsts aizsardzības padomes sēdes un prezidenta sarunām ar premjeri Ingrīdu Šimonīti un valdības ministriem, kad pieņemti lēmumi par migrantu sūtīšanu atpakaļ un fiziskas barjeras izbūvi gar robežu.

Krasi pieaugot nelegālo migrantu plūsmai pāri Baltkrievijas robežai, Lietuva vasarā izsludināja ārkārtējo situāciju.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju un ir sniegusi patvērumu tās līderei Svetlanai Tihanovskai.

Foto: Migrantu krīze Lietuvā 

Uz augšu
Back