Pavļuts: Ar vakcinācijas pieejamību problēmu pašlaik nav

Veselības ministrs Daniels Pavļuts FOTO: Paula Čurkste/LETA

Lai gan atsevišķos reģionos ir veidojušās īslaicīgas epizodes, kurās cilvēkiem nav bijušas pieejamas vakcīnas, kopumā ar to problēmu valstī pašlaik nav, atbildot uz Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) jautājumu, valdības sēdē otrdien apgalvoja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Premjers norādīja, ka skaitliski Latvijā vakcīnu ir daudz, tomēr nav zināms, vai visur cilvēkiem ir skaidrs, kādā veidā un kur piekļūt šiem vakcinācijas punktiem. "Rīgā, es saprotu, tirdzniecības centros vakcinē, tas ir redzami. Bet tālāk, ārpus apdzīvotām vietām, kā tas tiek organizēts?" vaicāja Ministru prezidents.

Pavļuts, atbildot uz premjera bažām par vakcīnu pieejamību, atzīmēja, ka īslaicīgās pieejamības problēmas reģionos tikušas risināta ar pašvaldību iesaisti.

Veselības ministrs atklāja, ka pašlaik ir mainījies vakcinācijas nodrošināšanas modelis - pretstatā pavasarī un vasarā darbinātajiem lielajiem vakcinācijas centriem, kuriem vasaras beigās noslodze bija tik zema, ka to darbība vairs nebija pamatota,

vakcinācijas process tiek nodrošināts, balstoties uz ārstniecību tīklu un ģimenes ārstiem, kuri arvien vairāk vakcinē.

3

"Plānots, ka ar oktobri būtu pienākums vakcinēt vai organizēt vakcināciju visiem ģimenes ārstiem. Paralēli mēs arī veidojam vakcinēšanās punktus iepirkšanās centros, gan arī vēl arvien organizējam izbraukuma vakcināciju, lai gan mazākā intensitātē," sacīja veselības ministrs.

Viņš atzīmēja, ka vienlaikus nozarei ir jābūt gatavai, ja cilvēku vēlme vakcinēties tuvākajā laikā strauji pieaugtu.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča skaidroja, ka, lai nodrošinātu pieejamību, tiek organizētas izbraukuma vakcinācijas, kur sadarbībā ar sociālajiem dienestiem īpaši uzrunā tos ļaudis, kuriem piekļūt vakcinācijas punktiem varētu būt sarežģīti. Tāpat tiek organizētas arī mājas vakcinācijas vizītes senioriem.

Jau ziņots, ka Latvijā pret Covid-19 pilnībā vakcinēti 42,03% iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Kopš vakcinācijas procesa sākšanas Latvijā izlietotas 1 561 223 vakcīnas devas, kas ļāvis vakcinācijas procesu noslēgt 791 025 cilvēkiem. Par vakcinācijas kursu pabeigušiem tiek uzskatīti tie cilvēki, kuri saņēmuši vai nu abas noteikto vakcīnu devas, vai vienu "Johnson&Johnson" jeb "Janssen" vakcīnu, kam paredzēta tikai viena pote.

Uz augšu
Back