Humānu apsvērumu dēļ Latvijā ielaisti seši robežpārkāpēji, tostarp bērni

Ilustratīvs foto FOTO: EPA/Valda Kalnina

Latvijas robežsargi pirmdien nav lieguši šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu sešiem cilvēkiem, tostarp, četriem bērniem, informē Valsts robežsardzē.

Pirmdien robežsardzes amatpersonas novērsušas 16 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas valsts robežu.

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 1284 cilvēki.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī aizturēti seši cilvēki - divi pieaugušie un četri bērni. Humānu apsvērumu dēļ ģimenei netika liegta valsts robežas šķērsošana. Vīrietim nav bijis dokumentu, bet pārējiem ģimenes locekļiem ir Afganistānas dokumenti.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 38 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 390 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī.

Amatpersonas norādījušas, ka Baltkrievijā pie varas esošā Aleksandra Lukašenko režīma centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iespiest trešo valstu iedzīvotājus vērtējami kā hibrīdkara jeb hibrīdapdraudējuma izpausmes.

Uz augšu
Back