Pk, 12.08.2022.

Toyota RAV4 iegūst līdz šim nebijušu modifikāciju

Toyota RAV4 iegūst līdz šim nebijušu modifikāciju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Toyota ražo hibrīdus jau 25 gadus, un RAV4 nav jauns, tomēr plug-in jeb spraudņa tipa hibrīds modeļu klāstā ir jaunums.

Atšķirībā no parastā RAV4 hibrīda, kur maza baterija uzlādējas bremzējot, jaunajā modelī tā ir desmit reizes lielāka, un to var uzlādēt tieši no elektriskā tīkla. Tam paredzēts vāciņš labajā korpusa sānā, un jāatceras, ka spraudņa hibrīdi ar retiem izņēmumiem neatbalsta ātro uzlādi. Tas nozīmē, ka RAV4 plug-in Hybrid var lādēt tikai no tā dēvētā wallbox vai parastā tīkla, tomēr lādēšana aizņem tikai 2,5 stundas.

Tā kā aizmugurē nācās atrast vietu 40 kilovatu elektromotoram uz pakaļējās ass, baterija iespiedusies bagāžniekā. Paceļot grīdu, gan atklājas, ka pavisam nedaudz.

Raidījuma TV Auto ziņas vadītājs Normunds Avotiņš: "Laimīgā kārtā bagāžnieks ir tik liels, ka gandrīz neredz, ka baterija tomēr noēdusi gabaliņu lietderīgā tilpuma. Toties šim RAV4 bagāžnieka sānos standartā ir 220 voltu kontaktligzda - lādē, ko gribi!"

Toyotas hibrīdu flagmanim ir ne tikai elektriska pilnpiedziņa, bet arī iespaidīga summārā jauda - 306 zirgspēki.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Priekšējais elektromotors viens pats varētu izkustināt lielu elektroauto. Tam ir 134 kilovatu jeb 182 zirgspēku jauda, un vēl taču te ir arī benzīna dzinējs. Tiesa, tas ir citāds nekā tiešajiem konkurentiem.

Normunds Avotiņš: "Tiem pārsvarā tiek izmantoti mazlitrāžas turbomotori, kamēr Toyota pieturas pie klasikas, un šim RAV4 ir 2,5 litru četru cilindru atmosfēriskais benzīna motors."

Kabīne pirmajā mirklī šķiet tāda pati kā RAV4 hibrīdā - tie paši kloķi, ādas sēdekļi un visādas ekstras. Tomēr mērskalu panelis ir citāds. Svarīgākie rādītāji ir labajā pusē. Viens rāda, cik ir degvielas, otrs - cik ir baterijā elektrības. Ja nospiež pogu, var uzzināt, ka pilnībā uzpildīts un uzlādēts auto var nobraukt vairāk par 700 km.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Ja baterija ir pilna un mēs visu darām pareizi, tad mašīna tērē 1,2 l uz 100 km. Un ar elektrību vien šis auto var nobraukt pat 70 km. Tas ir, apmēram pusi no tā, ko varēja nobraukt paši pirmie elektromobiļi.

Auto patiešām uzbūvēts gudri. Par komfortu te gādā nevis parasta apsilde, bet siltumsūknis kā jaunākajos elektromobiļos. Uzlādi un kondicionēšanas sistēmu var vadīt attālināti - atkal jau kā elektromobilī.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Normunds Avotiņš: "Lādējāmie hibrīdi ir dārgāki par parastajiem. RAV4 nav izņēmums. Šī mašīna maksā 52 000 eiro, tikpat cik normāls Toyota Highlander."

Par to balstiekārta ir tik līgana, ka rodas sajūta, it kā mēs brauktu ar spilvenu. Un skaņas izolācija priekšā pastiprināta tā, ka uzpīpinot šķiet, ka skaņa nāk no blakus mašīnas.

Verdikts

Tātad RAV4 ir ekonomisks, turklāt ne tikai uz papīra, bet arī dzīvē. Tas ir jaudīgs, ātrs un atbilst Toyota standartiem. Lai gan šis ir visu laiku dārgākais RAV4, tā cena patiesībā ir moderno plug in hirbīdu līmenī. Un kas ir pats labākais, ja parasto RAV4 jāgaida līdz nākamajam gadam, tad šo automašīnu var dabūt krietni ātrāk.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid

+ ļoti efektīva hibrīdiekārta

+ komfortabla, klusa gaita

+ spēcīgs paātrinājums

- vecmodīgs mērskalu panelis

- primitīvs centrālais displejs

- Highlander cena

Tehnika

Dzinējs: 2487 ccm, R4 PHEV (2 x AC)

Jauda: 306

Paātrinājums: 6

Patēriņš: 1

CO2: 22

Cena: 52 510 eiro

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu