Par ilggadēju ieguldīto darbu 15 muzeju darbinieki saņem pateicības rakstus

Bankets pēc iestudējuma "Smiļģis" pirmizrādes (Nauris Puntulis) FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) trešdien par ilggadēju muzejā ieguldīto darbu 15 muzeju darbiniekiem pasniedza Kultūras ministrijas (KM) pateicības rakstus, informē KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Puntulis norādīja, ka 25 gadi muzeja kā organizācijas vēsturē ir samērā neliela laika vienība. Viņa ieskatā, cilvēka dzīvē tas ir nopietns dzīves cēliens. Turklāt profesionālajā darbībā mūsdienu mainīgajā pasaulē 25 nepārtraukti gadi, kas veltīti vienai nozarei, ir apbrīnojama uzticība un mīlestība pret savu darbu.

"Šo 25 gadu laikā muzeju nozare ir ārkārtīgi mainījusies, bet šodien sveicam tos, kas iet līdzi laikam, maina darba metodes, bet tajā pašā laikā saglabā pašu pamatu - misijas apziņu pret kultūras mantojumu. Ikviena muzeja veiksme ir, ja tajā strādā darbinieki, kas dziļi pārzina muzeja krājumu, jaunieguvumus, muzeja pētniecības rezultātus un spēj savas zināšanas nodot jaunajiem kolēģiem. Tāpēc šodien no sirds izsakām pateicību par ieguldījumu Latvijas muzeju nozarē," sveicot ilggadējos muzeju darbiniekus, akcentēja kultūras ministrs.

Par muzejā ieguldīto darbu aizvadītajos 25 gados KM pateicības raksti tika piešķirti Baltinavas novada muzeja vadītājai Antrai Keišai, Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja speciālistei Ņinai Leonidovai, Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja Tautas lietišķās mākslas studijas "Latgale" vadītājai Lilijai Zeiļai, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja galvenajai speciālistei Antai Grasei, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja vecākajai speciālistei vēstures jautājumos Ilzei Harunai.

Tāpat KM pateicības raksti tika piešķirti Latvijas Kara muzeja Saimniecības nodaļas vadītāja vietniekam Jurim Fleijam, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) galvenajai krājuma glabātājai Gunitai Baumanei, LNVM restauratorei Irbei Grīnbergai, LNVM noformēšanas māksliniecei Aigai Ivbulei, Ogres vēstures un mākslas muzeja izstāžu un ekspozīciju kuratorei Dagnijai Vegnerei, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja (RVKM) Restaurācijas nodaļas vadītājai Inetai Augustinai, RVKM kuģu modeļu un pulksteņu restauratoram Mārtiņam Maikem, Turaidas muzejrezervāta vecākajai kasierei Inesei Vecvanagai, Valmieras muzeja pētniecei Indrai Bērziņai un Ķekavas novadpētniecības muzeja vadītājai Inārai Rumbinai.

KM pateicības raksti tika pasniegti svinīgā pasākumā, kas norisinājās Rakstniecības un mūzikas muzeja sarunu telpā "Tintnīca," Muzeju krātuvē Pulka ielā 8, Rīgā.

KM pateicības rakstus par ilggadēju darbu muzeju nozarē pasniedz ik gadu vasaras sākumā, kad muzeja nozare atzīmē Starptautisko Muzeju dienu un beigusi organizēt Muzeju nakts norises Latvijā. Epidemioloģisko drošības pasākumu dēļ šogad muzeji, izņemot to brīvdabas ekspozīcijas, apmeklētājiem bija slēgti, tādēļ arī svinīgais pasākums pārcelts uz rudeni.

Uz augšu
Back