Budžets 2022: Mediķu algu palielinājumam papildus paredzēti 43 miljoni eiro

Ilustratīvs attēls. FOTO: Valsts kanceleja, Gatis Rozenfelds

Nākamā gada veselības nozares budžeta palielinājums būs sabalansēts - ap 60% tiks atvēlēti ārstniecībai un zālēm, tādējādi sniedzot ieguvumu ikvienam pacientam, bet ap 40% - ārstniecības personu atalgojumam, informē Veselības ministrijas (VM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

No papildus piešķirtā finansējuma 30 miljoni eiro būs pieejami uzlabojumu veikšanai onkoloģisko slimību ārstēšanā. 5 miljoni eiro būs pieejami pasākumu īstenošanai psihiskās veselības jomā, savukārt 4,5 miljoni eiro - paliatīvās aprūpes aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanai. Vēl 5,3 miljoni būs pieejami lielāka valsts apmaksātā pakalpojumu klāsta nodrošināšanai, tostarp nodrošinot ārstēšanu arī personām ar retajām slimībām.

Būtiski uzlabojumi gaidāmi arī personām ar noteiktu 2.invaliditātes grupu, kuriem no 2022.gada 1.janvāra tiks segtas pacienta iemaksas par valsts apmaksāto ārstēšanos. Šī mērķa nodrošināšanai piešķirts 8,1 miljons eiro. Savukārt 1,8 miljoni eiro tiks novirzīti, lai iedzīvotājiem nodrošinātu plašāku vakcinācijas pieejamību pret gripu.

No papildus piešķirtā finansējuma 43 miljoni eiro paredzēti cilvēkresursiem, ļaujot turpināt pēdējos gados īstenoto atalgojuma palielinājumu. Tostarp finansējums atvēlēts jaunajiem speciālistiem, proti, rezidentu apmācībām - papildu vairāk nekā 266 000 eiro, turklāt šis finansējums turpinās pieaugt arī 2023. un 2024.gadā, darba samaksai maksas rezidentiem - 5,6 miljoni eiro; māsas profesijas mūsdienīgai attīstībai - 3,1 miljons eiro.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) norāda, ka veselības aprūpes sistēmai nākamā gada budžeta projektā paredzētais papildu finansējumus 130,5 miljons eiro ir solis veselības aprūpes sistēmas pieejamības virzienā, kas ļaus papildu finansējumu novirzīt ārstniecībai - onkoloģijai, psihiskajai veselībai, paliatīvai aprūpei, reto slimību ārstēšanai, kā arī sākt un turpināt nozīmīgas nozares reformas - mediķu atalgojumā, slimnīcu tīklā, digitālajā veselībā un citiem.

"Nākamajā gadā veselības aprūpes finansēšanā mēs speram krietnu soli pretī tam mērķim, kuru mums būtu jāsasniedz gan finansējuma apjomā, gan sasniegtajos rezultātos - veselīgi nodzīvotos mūža gados, pasargātās dzīvībās un novērstās priekšlaicīgās nāvēs. Vienlaikus Latvijas veselības aprūpe joprojām ir viena no vispieticīgāk finansētajām Eiropā un arī turpmākajos gados ieguldījumi nozarē būs jāturpina," uzsvēra veselības ministrs.

Likumprojekts par valsts budžetu 2022.gadam vēl jāpieņem Saeimā.

Jau ziņots, ka 2022.gadā valsts konsolidētā budžeta izdevumi plānoti 11,886 miljardu eiro apmērā, kas ir par 833 miljoniem eiro vairāk, nekā tika prognozēts iepriekš. Savukārt kopbudžeta nodokļu ieņēmumi 2022. gadā plānoti 10,225 miljardu eiro apmērā, kas ir par 236 miljoniem eiro vairāk, nekā tika plānots pērn, veidojot vidējā termiņa budžetu.

Video no Ministru kabineta preses konferences.

Uz augšu
Back