Pakistānas premjers ANO mudina atbalstīt Afganistānu

Pakistānas premjerministrs Imrans Hans FOTO: AP/Scanpix

Pasaules sabiedrībai tā vietā, lai izolētu radikālās islāmistu kustības "Taliban" izveidoto valdību, būtu jāsniedz tai atbalsts, ņemot vērā kritisko humāno situāciju valstī, piektdien sacīja Pakistānas premjerministrs Imrans Hans.

"Ja tagad netiks pievērsta uzmanība Afganistānai, kur atbilstoši ANO datiem puse iedzīvotāju dzīvo nabadzībā, tad nākamajā gadā aiz nabadzības sliekšņa būs 90% iedzīvotāju," virtuālajā uzrunā ANO Ģenerālajā asamblejā sacīja premjers.

Humānā krīze Afganistānā var ietekmēt ne tikvien Afganistānas kaimiņvalstis, bet situāciju pasaulē kopumā.

Humānā palīdzība Afganistānai jāsniedz nekavējoties, mudināja Hans.

Viņš optimistiski izteicās par talibu pārvaldi, sakot, ka atbilstoši viņa redzējumam līderi apņēmušies ievērot cilvēktiesības, izveidot ietverošu valdību un neielaist teroristus valsts teritorijā.

Vienlaikus premjers kritizēja ASV, ka tās tā vietā, lai pateiktos Pakistānai par piedalīšanos cīņā ar terorismu Afganistānā, apsūdz Pakistānu par talibu atbalstīšanu.

Noslēdzoties ASV un citu ārvalstu militāro kontingentu izvešanai no Afganistānas, talibi augustā izvērsa vispārēju uzbrukuma operāciju un īsā laikā savās rokās sagrāba teju visu valsts teritoriju, bet 15.augustā viņu rokās krita arī galvaspilsēta Kabula.

Vienīgā Afganistānas province, kas nebija nonākusi talibu kontrolē, līdz pat pēdējam laikam bija Pandžšīra, bet talibu vadība 6.septembrī paziņoja, ka islāmistu kustība ieņēmusi arī šo provinci.

Uz augšu
Back