Covid-19: Zviedrija atceļ lielāko daļu ierobežojumu

FOTO: EPA/PONTUS LUNDAHL SWEDEN OUT

Zviedrijas valdība trešdien atcēla lielāko daļu ierobežojumu, kas noteikti ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, jo pietiekami daudz iedzīvotāju šajā valstī ir vakcinēti. Savukārt Horvātijā uz veselības aprūpes sistēmas darbiniekiem tiks attiecināti stingrāki noteikumi.

Varas iestādes atcēla dalībnieku skaita ierobežojumus futbola spēlēs, koncertos un citos pasākumos. Tika atcelti arī cilvēku skaita ierobežojumi kāzās, jubilejās un citos privātos sarīkojumos.

Zviedrija atcēla arī ieteikumu cilvēkiem strādāt attālināti, tomēr cilvēkiem ar Covid-19 simptomiem būs jāpaliek mājās un jāveic testi.

Zviedrijas valdība un veselības pārvalde paziņoja, ka ierobežojumu mīkstināšana ir iespējama, pateicoties progresam vakcinācijas kampaņā.

Vairāk nekā 83% no iedzīvotājiem vecumā virs 16 gadiem ir saņēmuši vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu, bet vairāk nekā 76% ir pilnīgi vakcinēti.

31

Lielāko daļa ierobežojumu ir atcēlušas arī Dānija un Norvēģija.

Zviedrijā tomēr paliek spēkā daži ieteikumi, sevišķi pilsoņiem, kas nav pilnīgi vakcinēti pret Covid-19. Viņiem ir jāizvairās no lieliem pūļiem un tuva fiziska kontakta ar cilvēkiem no riska grupām un gados veciem cilvēkiem.

Horvātija pastiprina noteikumus veselības aprūpē

Pieaugot inficēto skaitam ar Covid-19, Horvātija izvirzījusi stingrākus noteikumus veselības aprūpes darbiniekiem un sociālo pakalpojumu sniedzējiem.

No nākamās pirmdienas strādājošajiem šajās nozarēs būs jāapliecina, ka tie ir vakcinējušies vai arī pārslimojuši ar Covid-19.

Ikvienam, kurš nevarēs to pierādīt, nāksies divas reizes nedēļā veikt Covid-19 testu.

Šie noteikumi attieksies arī uz slimnīcu un doktorātu apmeklētājiem, izņemot ārkārtējos gadījumus.

Pagājušajā nedēļā Horvātijā uz 100 000 iedzīvotāju tika reģistrēti 192,6 inficēšanās gadījumi.

Tajā pašā laikā tikai 42% no Horvātijas iedzīvotāju kopskaita ir pilnībā vakcinējušies pret Covid-19.

Uz augšu
Back