Tēlniece Vija Ilze Dzintare aicina uz 80 gadu jubilejas izstādi

Vija Ilze Dzintare FOTO: publicitātes

Vija Ilze Dzintare aicina apskatīt savu jubilejas izstādi "Akmens tēli fotogrāfijās, medaļas bronzā" Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē. Izstāde apskatāma no 30. septembra līdz 29. oktobrim.

Vija Ilze Dzintare ir ne vien izcila tēlniece un medaļu māksliniece, bet arī aktīva Rīgas Latviešu biedrības Vizuālās mākslas komisijas biedre. Ar šo darbu un izstādi Dzintare svin savus 80 gadu mūža svētkus. Izstādē eksponētas mākslinieces nozīmīgāko vides un monumentālo darbu fotogrāfijas - komunistiskā terora upuru piemineklis Baltezera kapos, Sv.Pētera baznīcā un Preiļos, kā arī Grobiņas pilsētas zīme un ievērojamu cilvēku portreti akmens tēlos. Ekspozīciju papildina plašs medaļu klāsts un sīkplastika.

Vija Ilze Dzintare FOTO: publicitātes

Mākslas maģistre Edvarda Šmite par V. I. Dzintares daiļradi izsakās šādi: "Atskatoties uz Vijas Dzintares darbiem, redzam vairākas tēmas, kas, manuprāt, nosaka tēlnieces vēstījuma kodolu: Sieviete kā dzīvības devēja, uzturētāja un glabātāja. Skaista, dinamiska, apbrīnojama miera un spēka pilna. Pārliecība par katru cilvēku kā unikālu vērtību, kā neatraujamu posmu cilvēces gaitā cauri gadu tūkstošiem. Piemiņa – kā paaudžu saiknes uzturētāja. Kustība kā viena no dzīvības raksturīgākajām iezīmēm. Dabas un dzīvības slavinājums. Varam to izteikt trīs vārdos: sievišķība, latvietība, cilvēcība…"

Izstāde apskatāma individuāliem apmeklētājiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem.

Ieeja par ziedojumu.

Uz augšu
Back